Çete davasında rekor ceza

Çorum’da bir suç örgütünün davasında karar çıktı. Davada grubun liderine 58 yıl ceza verildi.

Çete davasında rekor ceza

Çorum’da bir suç örgütünün davasında karar çıktı. Davada grubun liderine 58 yıl ceza verildi.

Mayıs 2020’de silahlı suç örgütü kurma ve yönetme, bu örgüte üye olma, örgüte yardım etme, nitelikli yağma, 6136 sayılı yasaya muhalefet, nitelikli tehdit, iş ve çalışma hürriyetini tahdit gibi suçlar nedeni ile Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince bir suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 17 kişi gözaltına alınmış, 8 kişi tutuklanarak ceza evine gönderilmişti. Karar duruşmasında mahkeme, çete lideri Selami B.’ye “Suç örgütü kurma yönetme, bu örgüte üye olma, örgüte yardım etme, nitelikli yağma” suçlarından 58 yıl ceza verdi.

Öte yandan mahkeme suç çetesinin diğer üyeleri S.B’ye 56 yıl 3 ay 52 gün, A.K’ye 50 yıl,. N.Ö’ye 24 yıl 28 ay, H.Y.Ş’ye 16 yıl 34 ay,  M.Ö’ye 8 yıl,  O.Ş’ye 14 yıl 10 ay,  S.Ö’ye 1 yıl 9 ay 10 gün, V.K’ya 2 yıl 14 ay 10 gün, A.Ç’ye 2 yıl 6 ay, E.S’ye 2 yıl 14 ay, H.K’ya 8 yıl 9 ay, H.Ü’ye 2 yıl 10 ay, K.Ö’ye 1 yıl 8 ay, K.S’ye 1 yıl 16 ay, O.Ş’ye 12 yıl 25 ay ve H.K’ya 9 bin TL ceza verdi.

 Ayrıca, P.D., F.T., N.E., N.B., S.A. ve M.D. serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
NASIL BİR ÇORUM
NASIL BİR ÇORUM - 1 hafta Önce

Polis ve Adalet Çalışanlarından Allah Razı olsun. Çorumu Terörize eden bu it kopuk çakal takımı esnafın ekmeğine göz dikmiş, bu paralarla alem yapan asalak bir çete. Bunların geride kalan itleri var hala ortada gezen rahatsızlık veren bunları da takip edilmesi lazım, emniyet işini bilir sağolsunlar.Nihayet Adalet yerini bulmuş.Artık dükkanımızı rahatça açıp ekmeğimize bakabileceğiz. Yaşasın Adalet.

vavvv
vavvv - 1 hafta Önce

ilk defa adalet konuşmuş hayret

gerçek yorumcu
gerçek yorumcu - 1 hafta Önce

tebrik ediyorum Çorum Rahat bi nefes aldı.

Suç ile mücadele edilmeli
Suç ile mücadele edilmeli - 1 hafta Önce

Diğer suç işleyene ve aynı niyetlerle hareket edenlere de göz açtırılmamalı.

vahit sarı
vahit sarı - 1 hafta Önce

Bunlar kan emici dışlanmış asalaklar hiç dışarı çıkmamaları lazım.

SIRADAKİ HABER