Silahlı saldırıya 6 tutuklama

Çorum’da L Tipi Kapalı Cezaevi’nde İnfaz ve Koruma Memuru olan Cevat Yıldırım’a yapılan silahlı saldırı olayında 6 kişi tutuklandı.

Silahlı saldırıya 6 tutuklama

Çorum’da L Tipi Kapalı Cezaevi’nde İnfaz ve Koruma Memuru olan Cevat Yıldırım’a yapılan silahlı saldırı olayında 6 kişi tutuklandı.

Olay, 12 Nisan günü saat 18.55’de Bahabey Caddesi üzerinde gerçekleşmiş ve İnfaz ve Koruma Memuru Cevat Yıldırım, av tüfeği ile yaralanmıştı.

Konuya ilişkin Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yoğun ve titiz çalışmaları sonucunda müştekinin Çorum Açık Ceza İnfaz Kurumunda yaptığı görevle bağlantılı olarak silahla vurulması hususunda bir miktar para karşılığında yapılan anlaşma çerçevesinde, asli fail olduğu değerlendirilen Ö.D ile gözcülük yaptığı değerlendirilen U.D nin, şüpheli S.G tarafından kullanılan araçla olay yerine gittikleri ve eylemin ardından failin S.G tarafından kullanılan araçla olay yerinden kaçtığı, suçta kullanılan silahın gömülerek saklandığı yönünde elde edilen deliller çerçevesinde, eylemin azmettiricisi, asli fail ve eyleme doğrudan iştirak eden şüpheliler, silah temini suretiyle yardım eden şüpheli dahil olmak üzere toplam 6 şüpheli sevk edildikleri Çorum Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Yer gösterme sonucu gömülü bulunduğu yerden çıkarılan ve suçta kullanıldığı değerlendirilen silaha el konulurken, ayrıca soruşturma kapsamında şüpheli E.D.’nin evinde yapılan aramada, 1 adet ruhsatsız tabanca ile 2 adet av tüfeği de ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER