Borsa Finans Kulübü’nden ‘Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’ semineri

Hitit Üniversitesi Borsa Finans Kulübü ile Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ortaklığında “Uygulamalı VİOP ve Pay Senedi Alım Satım Stratejileri” konulu katılım belgeli seminer düzenlendi.

Borsa Finans Kulübü’nden ‘Vadeli  İşlem ve Opsiyon Piyasası’ semineri

Hitit Üniversitesi Borsa Finans Kulübü ile Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ortaklığında “Uygulamalı VİOP ve Pay Senedi Alım Satım Stratejileri” konulu katılım belgeli seminer düzenlendi.


İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencilerinin üyesi olduğu Borsa Finans Kulübü’nün etkinliğine çok sayıda öğrencinin yanı sıra, Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Prof.Dr. Selçuk Kendirli, Doç.Dr. İsmail Yıldırım, Doç.Dr. E. Savaş Başcı, Dr. Öğr. Üyesi Öznur Sakınç, Arş.Gör.Dr. Ferhat Çıtak, Arş.Gör. M. Selçuk Kaya ile Arş.Gör. Fatih Cingöz katıldı.


Rektörlük Erol Olçok Konferans Salonunda yapılan ve Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcısı Tonguç Erbaş’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) ile Pay Piyasasında alım ve satım işlemleri hakkında detaylı bilgiler uygulamalı olarak anlatıldı.


Erbaş, öncelikle Ahlatcı Holding’in faaliyette olduğu alanlardan, Ahlatcı Yatırım Grubu’nun kuruluşu, gelişim ve faaliyetlerinden bahsettiği konuşmasında, VİOP ve Pay Piyasası temel kavramlarını açıkladı. Ayrıca uygulama bölümünde de Matriks programının genel işleyiş ve ara yüzünden bahsettikten sonra, Matriks programında hisse senedi ve vadeli sözleşme alım-satımını uygulamalı açıkladı.


Erbaş, ayrıca grafik üzerinde teknik analizin yorumlanması, yatırımcıların kullanmış olduğu İndikatörler, Osilatörler hakkında genel bilgilere vererek grafik üzerinde Bollinger, RSI incelemesi, konularını da aktardı. 


Erbaş, son olarak da hisse senedi alış-satışlarını etkileyen psikolojik etkenler ile hisse senedi alış-satışlarında yapılan yanlışlardan bahsederek, öğrencilere iyi bir kariyer için nelere dikkat etmeleri gerektiğini, finans piyasasında çalışabilmek için neler yapmaları gerektiğinden bahsetti.
Soru ve cevap bölümü ile sona eren etkinlikte Prof. Dr. Selçuk Kendirli, Erbaş’a günün anısına plaket takdim etti. Ayrıca etkinliğe katılan öğrencilere Erbaş’ın imzaladığı Katılım Belgesi verildi. 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER