FSM İlkokulu’ndan örnek kampanya

Öğrenciler Dodurga’nın Akkaya Köyü’ndeki  ihtiyaç sahibi  öğrencilere  giysi, kırtasiye, eğitim malzemeleri  yardımında bulunuldu.

FSM İlkokulu’ndan örnek kampanya

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 3-B sınıfı velilerinin desteğiyle Dodurga’nın Akkaya Köyü’ndeki  ihtiyaç sahibi  öğrencilere  giysi, kırtasiye, eğitim malzemeleri  yardımında bulunuldu.

Okul Müdürü Haydar Deveci konu hakkında yaptığı açıklamada, "Okulumuz 3-B sınıfı öğrenci ve velileri tarafından ‘benim olan senindir kardeş okul’ adlı bir kampanya başlattık. Yardım edeceğimiz okulu belirledikten sonra temin ettiğimiz eşyaları getirdik. Amacımız, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, memleketin her köşesine bu imkanı ulaştırmaktır. Biliyoruz ki güzel bir gelecek için eğitim şarttır" dedi.

3-B Sınıf Öğretmeni Abdulbaki Altunay ise “Okul öğretmenlerimizle irtibata geçip okulunda eğitim gören öğrencilerin yaşlarını, boylarını, kilolarını ve ayakkabı numarasını aldık. Sınıfımda eğitim gören çocuklarımızın anne ve babalarına durumu izah ettiğimizde velilerimizin tam desteğini gördük. Velilerimizin desteği ile aldığımız kıyafetleri, ayakkabıları ve kırtasiye malzemelerini kendimiz getirip daha önce adını dahi duymadığımız Akkaya Köyü İlkokulunda eğitim gören bu şirin öğrencilere dağıttık. Böylesine güzel bir hayır işine aracı olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Bu kampanyaya destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Proje ile ilgili bilgi veren öğrenci velisi Esin Yücetürk ise “Sınıfımızdaki velilerimiz köyümüzde eğitim gören çocukların yardımını gönüllü olarak üstlendiler. Toplamda 8-10 bin liralık bir kıyafet ve kırtasiye yardımı yaptık. Bu yardımları köyümüze ulaştırdığımızda çocukların yüzündeki mutluluğu tarif etmek imkânsızdı. Desteğini esirgemeyen tüm herkese gönülden teşekkür ederim” şeklinde kaydetti.

Öğrenci velilerinden Derya Çıtak da “Okulumuzu ziyaret ederek tüm çocukları tepeden tırnağa giydirdik. Onlara bu mutluluğu yaşatmak bizim içinde tarifi imkânsız güzel bir duygu oldu” dedi.

Yine Öğrenci velilerinden Nuray Keskin ise “Cennetteki sevinç saraylarına sadece çocukları sevindirenler girecektir. Biz her zaman böyle projelerin içinde olmaktan mutluluk duyarız. Bu anlamda elini taşın altına sokan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER