Gönülleri fethettiler

Özel öğrencilerin Çanakkale Zaferi tiyatrosu tam not aldı.

Gönülleri fethettiler

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü nedeniyle hazırladıkları tiyatro oyununu sahnelediler.  

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırladığı tiyatro oyununu Belediye Başkanı Zeki Gül ve eşi Halime Gül, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Yabacıoğlu ve Turhan Candan, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Engelli Eğitim Merkezi Sorumlusu Mustafa Yüztgenç, Engelli Eğitim Merkezi öğretmenleri ve veliler izledi.  

Çanakkale Zaferi’nin anlatıldığı oyunda, Seyit Onbaşı’nın kilolarca ağırlığındaki top mermisini sırtında taşıyarak düşman gemisini batırma sahnesi alkış topladı. Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri oyun sonunda “Biz yaşadıkça emin olun Çanakkale geçilmez” pankartı açarak Belediye Başkanı Zeki Gül’le hatıra fotoğrafı çektirdiler.

‘BİZ BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ’

Engelli Eğitim Merkezi tarafından sahnelenen oyunun sonunda konuşma yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, Çanakkale’de ecdadımızın destan yazdığını ifade ederek, Türk Milletinin şer odaklarına karşı birlikteliğini her zaman gösterdiğini belirtti.

Başkan Gül, “Öğrencilerimiz çok güzel bir şekilde Çanakkale destanını canlandırdılar. Çanakkale insanlığın, bir devrin, yeniden şaha kalkışının en büyük şahididir. Yok, farz edilen, ölü denilen devletin dirilişidir. Mehmet Akif Ersoy diyor ya ‘Allah bize bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diye… Biz bir ölür bin diriliriz misali, bu millet bin kere Çanakkale’de savaşmak zorunda kalsa yine muzaffer olur. Ülkemizi istila etmek isteyen, ülke ve din düşmanlarını bir daha Cenab-ı Hak başımıza musallat etmesin. Ama buna rağmen musallat olurlarsa onlara dersini en güzel şekilde vereceğimizi hem bu yavrularımız hem de milletimiz göstermiştir. Bu oyunun hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, tesisler müdürümüze, başkan yardımcımıza ve özellikle öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER