Minikler tavuk çiftliğinde

Ulukavak Anaokulu 5-6 yaş grubu öğrencileri, tavuk çiftliğini gezdi. 

Minikler tavuk çiftliğinde

Ulukavak Anaokulu 5-6 yaş grubu öğrencileri, tavuk çiftliğini gezdi. 
KİP Tavukçuluk firmasına düzenlenen geziye katılan yaklaşık 120 öğrenci, yumurtanın, sofralarına gelmeden önce geçirdiği süreci adım adım görme fırsatı buldu. Tavukların yumurtlamasından, yumurtaların paketlenmesine kadar her adımı tek tek inceleyen öğrenciler, şaşkınlıklarını gizleyemedi.


Yapılan açıklamaya göre, Ulukavak Anaokulu öğretmenleri, ‘Doğadan Öğreniyorum’ projesi kapsamında 2018-2019 öğretim yılı boyunca her hafta öğrencilerini bir geziye götürerek, doğadan öğrenmelerini sağlamaya karar verdi. Proje kapsamında, Sıklık Tabiat Parkı, Kentpark ve Yunus Emre Parkı gibi şehrin park ve mesire yerlerine doğa yürüyüşleri düzenleyen okul, son gezisinde farklı bir etkinliğe imza attı.


Çorum - İskilip Yolu 10. kilometrede bulunan KİP Tavukçuluk firmasını ziyaret eden öğrenciler, yumurta sofralarına gelmeden önce geçirdiği süreci adım adım gözlemledi. Firma yetkililerinden Mehmet Kip'in rehberlik ettiği gezide önce tavukların arasına giren öğrenciler, tesisin bu bölümünde tavukların nerede tutulduğunu ve nasıl yumurtladığını, yumurtaların nerede biriktirildiğini incelediler. Yumurtaların tesisin diğer bölümlerine geçirilmesinde kullanılan tünelleri gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemeyen öğrenciler, bazı yumurtaların tünellerden düşmesi üzerine kısa süreli bir panik yaşadılar ve bu durumu hemen eğlenceye dönüştürdüler.
Öğrenciler, kalite kontrol ve paketleme bölümünde yapılan işlemleri de inceledikten sonra, firmanın kendilerine hediye ettiği birer paket yumurta ile tesisten ayrıldılar. 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 2 yıl Önce

O çocukların fotolarını çekip kim haber yatırıyorsa velisinin izni olmadan yayınlamak suçtur gazetenizde yanlış yapıyor okuldaki öğretmen müdürde yanlış yapiyor

SIRADAKİ HABER