MYO Kampüsü’ne İŞKUR Hizmet Noktası

Hitit Üniversitesi Sosyal ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulları Kampüsünde, İŞKUR Hizmet Noktası açıldı.

MYO Kampüsü’ne  İŞKUR Hizmet Noktası

Hitit Üniversitesi Sosyal ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulları Kampüsünde, İŞKUR Hizmet Noktası açıldı.
Hitit Üniversitesi ile Çorum Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, Hitit Üniversitesi Sosyal ve Teknik Meslek Yüksekokulları Kampüsü’nde İŞKUR Hizmet Noktası açıldı. 

Sosyal Bilimler MYO Müdürü, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Doç. Dr. Zekeriya Işık, bu çalışmanın üniversite bünyesinde bulunan merkez meslek yüksekokullarında uygulanmaya başlanan İşyeri Uygulaması Eğitim Sistemi’nin bir parçası olduğunu kaydederek, İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde öğrencilerin iş dünyasına katılımı, istihdam projeleri, devlet teşvikleri, işbaşı eğitim programları gibi konularda ayrıntılı olarak bilgilendirilmeleri ve teşvik edilmelerinin amaçlandığını söyledi. 

İŞKUR Hizmet Noktasının Pazartesi ve Çarşamba günleri 13.00- 17.00 saatleri arasında öğrencilere hizmet vereceğini kaydeden Doç. Dr. İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde öğrencilerin iş dünyasına katılımı,Işık, bu hizmetin hayata geçirilmesinde önemli katkılar sunan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan’a teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Daima Hakimiyet Okuyorum
Daima Hakimiyet Okuyorum - 3 yıl Önce

Sayın Admin konuyu biliyorsun.
Allah kimseyi İşKur'un eline düşürmesin. İş veren olacak şahıslar da avuçlarını ovalayıp emekçiyi işkura mahkum ediyor. Yaklaşık üç yıldır çalışıyorum, iş yerlerinde gecemi gündüzüme kattım. Üç kuruş maaş için çalıştım çabaladım, kimsenin malına göz dikmedim. Haramdan uzak durdum bir kuruş olsun helal olsun dedim. Üç yıldır İş Kur belası ile uğraşıp duruyorum. Bir gün dahi sigorta girişim olmadı üç yıldır. İşkur bitti işten kovdular. Başka yere gittim o da eskisinden farksız davrandı işkur ve yüce devletimiz sayesinde. Hadi bakalım, emeğimin ve hakkımın karşılığını alacağım günleri bekliyorum.Belki bu dünya için zor ama herşeyin sahibi sorsun hesabını. Hadi bakalım sayın Admin, vicdanına kaldı bu yorumum da. Hayırlı işler. Allah kimsenin emeğini zayi etmesin....

SIRADAKİ HABER