Öğretmenler okullarını öğrencilerine hazırlıyor

Çorum'da bir ilkokulun öğretmenleri, tadilat çalışmasına gönüllü katılarak okullarını 21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim için öğrencilerine hazırlıyor.

Öğretmenler okullarını  öğrencilerine hazırlıyor

Çorum'da bir ilkokulun öğretmenleri, tadilat çalışmasına gönüllü katılarak okullarını 21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim için öğrencilerine hazırlıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan yürütülecek yeni eğitim öğretim döneminde ders başı yapıldı. 21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim için ise kentteki birçok okulda bakım, onarım ve hijyen çalışmaları başlatıldı. 
Bahçelievler Mahallesi'ndeki İsmail Kakaç İlkokulunda başlatılan çalışmalar da Müdür Ender Özcan Çakır ve 26 öğretmen tarafından gönüllü yürütülüyor. 

Öğretmenler, emek ve sevgilerini katarak, boya ve onarım malzemeleriyle okulu yüz yüze eğitim için öğrencilere hazır hale getirdi. 
Çalışmalar kapsamında, okulun dış demir korkuluklarından sınıflardaki dolaplara kadar tüm alanlar boyanırken, tadilat gerektiren yerler de elden geçirildi. 
Yeni renkleriyle öğrencilerini ağırlamaya hazırlanan okulun sınıflarına da hijyen setleri yerleştirildi.

"26 öğretmenimiz gönüllülük esasına göre çalışıyor"
Okul Müdürü Çakır, AA muhabirine, öğretmenlerin fedakarca davranıp, tadilat çalışmasına katıldığını söyledi. 
Okulların salgın dolayısıyla marttan bu yana öğrencilerinden yoksun olduğunu hatırlatan Çakır, "Okulumuzu 21 Eylül'de güvenle açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı 'Okulum Temiz Projesi' kapsamında bakım, onarım ve hijyen çalışmaları yapıyoruz." dedi. 

Okulun yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanması için öğretmenlerin emeğini esirgemediğini belirten Çakır, şunları kaydetti:
"Okulumuzda boya, bakım ve hijyen çalışmalarından sonra yeniden değerlendirme yapacağız. Kalan eksiklerimizi gidermek için gayret sarf ediyoruz. Tadilat çalışmasında kullandığımız malzemeler Okul Aile Birliğince karşılandı.

Öğretmen arkadaşlarımız da işçilik kısmını üstlendi. Herkes elinden ne geliyorsa yapıyor. Emeklerine sevgilerini katarak bakım onarım çalışmasına katkı sunuyorlar."

(AA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmenler her işi yapar
Öğretmenler her işi yapar - 10 ay Önce

Ellerinize sağlık... Hepimiz iş güvenliği eğitimi aldınız sanırım;ya bir aksilik olsa ne olacak?senin işin mi diye sormazlar mı ?Niyet çok iyi ama herkes işini yapsın...Müdür buna nasıl onay vermiş,Medyada yer alacaz diye iş yaptırıyor... Müdüre madalya takılması lazım ... Boyacılar işsiz kalacak bu gidişle....

Vatandaş
Vatandaş - 10 ay Önce

Reklam için öğretmenlerinizi düşürdüğünüz duruma bir bakın Sayın Müdürüm

Öğretmen
Öğretmen - 10 ay Önce

Bu yapılanlarda övünülecek ne var, tam tersi üzülmeliyiz. Devletimiz okulların tadilatını yaptıramayacak durumda mı, öğretmenin işi eğitimdir. Ben de öğretmenin, halk bizi elimizde boya fırçasıyla değil, kitapla, kalemle görsün. Okullarda belediye işçileri var, hizmetliler var. Valilik görev versin tatil süresince sırasıyla okulları boyasın, tadilatını yapsınlar oturacaklarına.

Bir öğretmen
Bir öğretmen - 10 ay Önce

Sonra diyoruz ki mesleğimiz niye itibarsızlaşıyor, işte tam da bu yapılanlar yüzünden. Bir öğretmen olarak sadece utandım.

Çorumlu
Çorumlu - 10 ay Önce

Değerli öğretmenler ellerinize sağlık emeğinize sağlık çok güzel olmuş. Ancak bence bu işler öğretmenin işleri değil sizler devlet memurlarının veya diğer kamu çalışanlarının oda boyadığını bakım onarım yaptığını gördünüz mü? (İstisnalar kaideyi bozmaz varsa da ben görmedim) . Bilakis bu işler fedekarlık işi ama neden hep elinde fırça , önünde boya ile öğretmenler yapar ki. Bence Devleti Ala bu işleri yaptıracak güç ve kudrettedir. Fikrimden başka bir anlam çıkarılmasın hayatım boyunca öğretmenlerin önünde saygı ile eğildim eğilmeyede devam edeceğim ama bu işler sizin işiniz değil herkes işini yapsın boyacı boyasını inşaatçı inşaat işlerini öğretmen eğitimini yapsın. Bu görüntüler, iyi niyetinizi tahmin ediyorum ama mesleğinizin itibarını düşürüyor bence . Hiç bir ülkede bu tür görüntüler yok. Başka ülkelerde öğretmenlerin toplum nezdinde yeri ülkemizden çok farklı ve saygınlığı apayrı. Saygılar sunuyorum iyi çalışmalar diliyorum.

Kurban
Kurban - 10 ay Önce

Burada öğretmen boya yapmamalı diyen arkadaşlar kesin öğretmen yada muhalefet :) hayırdır sizede yaptırırlar diye korkuyor musunuz ???? fotoğrafta boya yapan hocaları tebrik ediyorum...

Sözüm Meclisten içeru
Sözüm Meclisten içeru - 10 ay Önce

Biri utandım demiş, diğeri reklam demiş, bir diğeri ülkenin düştüğü hale bak demiş, demiş de demiş.
Aynı olay doğuda olunca helal olsun fedakar öğretmenlere diye haber olabiliyor, kimse de ses etmiyor. Her veli 5 lira ateşlese olay çözülürdü ama ortam iyi değil, salgın kudurmuş, insanlarla toplu ortamlarda olmak vs sakıncalı haller. Hocalarım da iş yok diye sıkılmış ve güzel bir etkinlik yapalım diye düşünmüş olacak ki böyle hayırlı bir işe el atmışlar. Elleri dert görmesin. Reklamsa da teşvik edici olduğu için helal olsun yapanlara. Devletin de haberi yoktur ayrıca bu işten; hani devletin haline bak diyen arkadaşa diyorum.

Mete Karayel
Mete Karayel - 10 ay Önce

Öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler emekleri için.

SIRADAKİ HABER