MÜSİAD'dan erken seçim'e destek

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şube Başkanı Mücahid Ahmed Köksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 24 Haziran'da erken seçim yapılması kararını olumlu karşıladıklarını belirtti. 

MÜSİAD'dan erken seçim'e destek

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİADÇorum Şube Başkanı Mücahid Ahmed Köksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 24 Haziran'da erken seçim yapılması kararını olumlu karşıladıklarını belirtti. 

Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin ekonomik gücünün artmasının, ülkedeki istikrarla doğru orantılı olduğunu dile getirdi. 

İş dünyası olarak, üretim ve istihdamın artırılması ve ülke ekonomisinin ileri taşınması adına çalıştıklarını ifade eden Köksal, şunları kaydetti: 

"Bunun en büyük itici gücünü, iç ve dış siyasette istikrar ortamı oluşturuyor. İstikrar ise halkın desteği ile göreve gelmiş güçlü iktidarlarla mümkündür. Türkiye, istikrarı ortadan kaldırmaya ve ülkemizi kaosa sürüklemeye yönelik, içeriden ve dışarıdan çalışan tüm şer odaklarına en güzel cevabı, aziz milletimizin desteği ile 15 Temmuz 2016’da vermiştir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin önlenmesinin ardından, 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen referandum sonucunda, milletimizin kararıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş onaylanmış ve istikrar ortamı sürdürülmüştür." 

Köksal, iş dünyası olarak, istikrar ortamını sürdürülebilmek ve bölgedeki siyasi ve fiziki hareketlilik karşısında doğru pozisyon alabilmek için cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine bir an önce geçilmesi gerektiğini düşündüklerini aktararak, şunları ifade etti: 

"Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu, 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçim kararını iş dünyası ve ülkemizin geleceği adına son derece olumlu karşılıyoruz. İnanıyoruz ki bu seçim sonuçları, 2023 hedeflerimizin gerçekleştirilmesi ve güçlü Türkiye’ye giden yolda bütün engellerin bertaraf edilebilmesi adına büyük bir dönüm noktası olacaktır. Seçim kararının tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." (AA)

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER