2 yılda turizme kazandırılacak

‘Elvançelebi’de İnanç Turizminin Geliştirilmesi Projesi’nin destek sözleşmesi imzalandı.

2 yılda turizme kazandırılacak

Elvançelebi’de İnanç Turizminin Geliştirilmesi Projesi’nin destek sözleşmesi imzalandı.

Çorum’da birçok ortak projeye imza atan Çorum İl Özel İdaresi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), yine bir ortak projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu anlamda, Çorum İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak ve OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen arasında projenin destek sözleşmesi imzalandı.

Çorum, Mecitözü İlçesi’ne bağlı Elvançelebi Köyü’nde inanç turizminin geliştirilmesi amacıyla yapılan projenin toplam maliyetinin %75’i OKA, %25’i ise Çorum İl Özel İdaresi tarafından karşılanacak. Projenin genel amacı destek sözleşmesinde bölgenin doğal, kültüreli tarihi değerlerin erişilebilirliğini ve bilinirliğinin artırılması ve turizm potansiyeli açısından önem arz eden değerler ile konaklama ve alternatif turizm hizmetlerinin sunumuna yönelik altyapı yatırımlarının iyileştirilmesi ile tarihi değerlerimize sahip çıkarak bilinir ve uğrak bir turizm merkezi oluşturmak olarak belirlendi. Destek sözleşmesinde projenin genel amacının dışında; kırsal turizm alanında ilçemizin ve ilimizin ekonomik gelirlerinin artırılması, tarihilerin dokuların korunarak yenilemelerin yapılması, çevre düzenlemesinin yapılması gibi 11 madde de amaçlar sıralandı.

Projenin toplam süresi 24 ay olurken, ileriki günlerde işin ihalesinin yapılmasının ardından projenin yapımı hız kazanacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER