20 yeni park müjdesi

Belediye Başkanı Zeki Gül, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

20 yeni park müjdesi

Belediye Başkanı Zeki Gül, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ziyarette bulunan Başkan Zeki Gül, önce Kent Park projesiyle ilgili Park ve Bahçeler Müdürü Eyüp Aytekin ve ilgili mühendislerle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan açıklamaya göre, daha yeşil bir Çorum için çalışmaların hız kesmeden sürdüklerini dile getiren Belediye Başkanı Zeki Gül, "Park Bahçeler Müdürlüğümüzde hem Kent Park projemizle ilgili hem de şehrimize kazandıracağımız diğer parklarla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Bu sene yapacağımız bazı çalışmalar ve bu çalışmaların yapılacağı noktaları değerlendirdik. Bu yıl şehir merkezimizin güzel görüntüyü kavuşması için 600 bin çiçek diktik. Yine 500 bin lale dikerek vatandaşlarımızı o güzelliklerle buluşturduk" dedi.

20 YENİ PARK DAHA

4 milyon liralık yetişmiş ağaç alımı yaptıklarını ifade eden Gül, "Aldığımız yetişmiş ağaçları Çorum'da uygun yerlere dikerek yeşillendirme çalışmalarına devam edeceğiz. Çorum'a 20 yeni park daha kazandıracağız. Bu parkların 12'sinin ihalesini yaparak yüklenici firmalara, 8 tanesini ise kendi ekiplerimizle yapacağız. Bu çalışmalarımız her yıl artarak devam edecek. Çorum, ölçeğindeki iller arasında park ve yeşil alan çalışmasında lider illerden birisi olduğunu memnuniyetle belirtmek isterim. Mezarlıklarımıza toplam 5 bin gül dikimi gerçekleştirdik. Ayrıca Erzurum Dede Bölgesinde ve Manas Parkı’nda da çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Buraları da Ramazan Bayramı sonrasında halkımızın hizmetine sunmuş olacağız." diye konuştu.

KURUMUŞ AĞAÇLARIN YERİNE YENİSİDİKİLECEK

Hürriyet parkı içerisinde kuruyan ağaçların tespit edildiğini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, "Yaptığımız bu çalışmaların yanı sıra vatandaşlarımıza ve kamuoyuna açıklamak istediğimiz bir başka konu daha var. Bir taraftan ağaç dikimi, budama ve ağaçların bakımını yapıyoruz. Ama gerek hastalık nedeniyle gerekse ağaçların yaşlanması nedeniyle bazı ağaçlar kuruyor. Hürriyet Parkı içerisinde bulunan ve kuruyan 13 adet ağacı buradan alarak yerine yetişmiş ağaçlar dikeceğiz. Bir tarafta 40-50 bin yetişmiş ağaç dikersiniz, diğer tarafta ise kurumuş bir ağacı yerinden alırsınız istismara müsait arkadaşlar gelir onu haber yaparlar. Diğer tarafta yaptığınız yeşillendirme çalışmalarını görmezler. Vatandaşlarımızın ve kamuoyunun şimdiden bilmesini istiyoruz. Kuruyan 13 adet ağaç alınacak ve yerine yenileri dikilecek" ifadelerine yer verdi.     

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taylan tan
Taylan tan - 3 yıl Önce

Aman park yap başka ne biliyorsunuz şehir merkezindeki yol ları genişletme sokak larda yaya yollarında bir tane ağaç Yok yeşillik Yok ayıp be siz insanlarla dalgamı geçiyorsunuz yüzlü yüzlü bir de açıklama yapıyorsunuz yavruturna mah 1. Kulaksız sok sizin imar yönünden 3 kat olduğu İçin hamur yaptığınız İçin mütaitler 3 kat bizi kurtarmaz diye sıcak bakmıyor mülk sahipleri yaptıramıyor birde hamur yapmışsınız parkdan bahsediyorsunuz park yapmak kolay geliyor işinize manda derisi gibi yüzünüz var maşAllah

ALAATTİN ŞAHİN
ALAATTİN ŞAHİN - 3 yıl Önce

BELEDİYE TARAFINDAN ÜCRETSİZ OTOPARK UYGULAMASI BAŞLATILDI. İYİ BİR GELİŞME. YALNIZ YETERSİZ ÇORUM'DA ARAÇ SAYISI ÇOK FAZLA OLDUĞUN DOLAYI CADDE ÜZERLERİNE İKİ SIRA HALİNDE PARK YAPILIYOR. ARAÇLARIN KARŞILIK GEÇMESİ ESNASINDA BİR BİRİNE YOL VERMEK ZORUNDA KALIYOR. BAŞTA SERVİS ARAÇLARI YOL KENARLARINI TAMAMEN KAPATIYOR.

SIRADAKİ HABER