Ahlatcı Çorum'un adını şampiyonlar ligine yazdırdı

Vali Mustafa Çiftçi, İş Adamı Ahmet Ahlatcı'ya Çorum'u ihracaat konusunda şampiyonlar ligine taşıdığı için teşekkür etti.

Ahlatcı Çorum'un adını şampiyonlar ligine yazdırdı

MURAT ÇETİN
Vali Mustafa Çiftçi, İş Adamı Ahmet Ahlatcı'ya Çorum'u ihracaat konusunda şampiyonlar ligine taşıdığı için teşekkür etti.

Vali Çiftçi, 2019 yılında Çorum'dan yapılan 1  milyar 540,9 milyon dolarlık ihracatın 1 milyar 283 milyon 691 bin 594 dolarlık kısmını Ahlatcı Holding olarak gerçekleştiren Ahlatcı'yı genelde Türkiye, özelde ise Çorum ekonomisine sağladığı katkılar nedeniyle tebrik etti. 

Ahlatcı Holding bünyesinde bulunan şirketler aracılığı ile Çorum'un adını, bölgenin ihracat şampiyonu olarak yazdıran Ahmet Ahlatcı, TÜİK verilerine göre 2019 yılında Çorum'dan yapılan ihracat rakamının yaklaşık %85'ini gerçekleştirdi. 
Vali Çiftçi'nin Ahmet Ahlatcı'ya gönderdiği teşekkür belgesinde şu ifadeler yer aldı; "Ahlatcı Holding olarak Türkiye İstatistik Kurumu ve Ticaret Bakanlığımızın işbirliğiyle oluşturulan  dış ticaret verilerine göre; 2019 yılında ilimizden yapılan 1 milyar 541,9 milyon dolarlık ihracatın 1 milyar 283 milyon 691 bin 594 dolarını bünyenizde faaliyet gösteren şirketler marifetiyle gerçekleştirerek, ilimizin bölgenin ihracat şampiyonu olmasına büyük katkı sağladığınızdan dolayı sizleri tebrik eder, ilimizin ve ülkemizin ekonomisine katkılarınızın artarak devam etmesi temennisiyle en içten selam ve saygılarımı sunarım."

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 20:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 3 yıl Önce

Siz de havaalanımız için bize destek verin sayın Valimiz, biz de peşinizden şükran duyalım, bu konuya dair bir açıklama bekliyoruz zatı alinizden.

yalnızkurthalil
yalnızkurthalil - 3 yıl Önce

ilimizden böyle başarılı bir işadamının çıkması elbette ülkemiz ve şehrimiz için güzel bir şey tabiiki. ancak çorum için çok üzücü bir örnek veri. 250000 nüfuslu şehrin tüm ihracatının tam beş katı kadar ihracatı tek bir kişinin ihracatına denk geliyorsa bu şehrin ihracaattaki perişan halinin özetidir.ayrıca gelir dağılımının ne kadar bozulduğuna dair bir önemli veridir.

öyle öyle
öyle öyle - 3 yıl Önce

ekonomi iyi de olsa kötü de olsa alış kuru satış kuru farkında her zaman keseni doldur asla kayıp yok:) kimi kandırıyrosunuz siz..hukuk fakültesini bitirince iç işleri bakanı mı olacağını sanıyorsun mülkiye yetmiyor mu???:)

fikretya
fikretya - 3 yıl Önce

Diger iş adamları örnek alır inşAllah faizeden para kazanana kadar fabrika açıp insanların hayır duasını alırlar,faiz haramdır sözde müslüman zenginler ,kefenin cebi yok unutmayın.

ali ak
ali ak - 3 yıl Önce

sayın ahlatçı çorumun gururudur, kendisi bu vilayet için bulunmaz şanstır, ama diğer esnafımızıda unutmayalım, onlarda ellerinden geleni yapmaktadır

ali ak
ali ak - 3 yıl Önce

yalnızkurt bilip bilmeden konuşma, sayın ahlatçının yaptığı rakam çıksa bile geriye 200 milyon dolar kalır, bu bile türkiyede 40-50 ilden fazladır,

SIRADAKİ HABER