Akpınar Sokak sakinleri dertli

Ulukavak Mahallesi Osmancık Caddesi Akpınar Sokak sakinleri, yaya kaldırımları üzerine park edilen taşıtlardan dertli.

Akpınar Sokak sakinleri dertli

RECEP MEBET

Ulukavak Mahallesi Osmancık Caddesi Akpınar Sokak sakinleri, yaya kaldırımları üzerine park edilen taşıtlardan dertli.

Çorum Halk Eğitimi Merkezi arkasındaki sokaktaki kaldırımların işgal edilmesi nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililerden çözüm istediler.

Engelliler, bebek ya da pazar arabası kullanan bayanlar ile ihtiyarlar başta olmak üzere tüm yayaların kaldırımda yürüyemez hale geldiğini anlatan vatandaşlar, çevre sakinleri ve esnafı çileden çıkaran durumu ilgililere bildirmelerine rağmen herhangi bir düzenleme yapılmadığını kaydettiler.

Çift yönlü park edilen araçlar yüzünden kaldırımda yürüyemeyen yayaların kendilerini tehlikeye atarak yol ortasından gelip geçmek zorunda kaldıklarına dikkat çeken vatandaşlar, bozulan tretuarların onarılıp kenarlarına duba yerleştirilerek işgallerin önlenmesini talep ettiler.

Osmancık Caddesi ile Akpınar Caddesi’ni birleştiren sokağın Tomak Ekmek Fırını’na bakan bölümünün taşıt trafiğine kapatılmasını da öneren vatandaşlar, “Sayın Valimiz başta olmak üzere Trafik Komisyonu’ndan bu hususta gerekli düzenlemelerini yapmalarını bekliyoruz” diye konuştular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yaşar aktürk
yaşar aktürk - 3 yıl Önce

çorumdaki tüm otoparklar kapalı olanlarda dahil alışveriş merkezleri de tümü ücretsiz olması lazım çünkü gelir düzeyi düşük insanlar yaşıyor çorumda insanlar otopark parası vermemek için yol kenarlarına araçlarını bırakıyorlar çorum belediyesini göreve çağırıyorum hayırlı bir iş yapmış olurlar

SIRADAKİ HABER