‘Akşamları nefes alamıyoruz’

Gülabibey Mahallesi Cemilbey Caddesi sakinleri, akşam saatlerinde oluşan hava kirliliğinden dert yandılar.

‘Akşamları nefes alamıyoruz’

RECEP MEBET
Gülabibey Mahallesi Cemilbey Caddesi sakinleri, akşam saatlerinde oluşan hava kirliliğinden dert yandılar.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Doğalgaz kullanılan bir şehirde hala baca dumanı solumak istemiyoruz” diye konuştular.

Çevredeki soba ve kalorifer kullanılan binalardan yükselen dumanın akşam saatlerinde mahallenin üzerine çöktüğünü ve neredeyse nefes alamaz hale geldiklerini anlatan vatandaşlar, yetkililerden acilen çözüm istediler.

“İhtiyaç sahiplerine kömür yerine doğalgaz fatura desteği sağlanmalı” önerisinde de bulunan vatandaşlar, tedbir alınmaması halinde hava kirliliğine bağlı solunum yolu hastalıklarının artmasından endişe ettiklerini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
NASIL BİR ÇORUM
NASIL BİR ÇORUM - 3 ay Önce

Sağlık Bakanlığıının 2019 yılı verilerine göre Göğüs Hastalıkları ve Kanser artışında Çorum ilk sıralarda gelmektedir. Hala kömür desteği vermek yanlış doğalgaza destek verilmeli, sobalı kömürlü evler doğalgaza geçirilmelidir. Belediye park bahçe spor salonundan önce bu garibanlara kombi alsın, valilik doğalgaz yardımı yapsın.

Erdal İLCİ
Erdal İLCİ - 3 ay Önce

Yıllardır kömür ile merkezi ısınma sistemi ile ısınan insanlar şimdi kömür dumanına isyan ediyor doğalgaz ucuz değilse insan kömür de yakar tezek de

Hakan
Hakan - 3 ay Önce

Kunduzhan , Çöplü Mh.çevrelerinde aynı şekilde. Nefes alınmıyor. Evlerin içi bile iş kokuyor. Lütfen sorumlular çözüm üretsin.

SIRADAKİ HABER