Alaybey Sokak’ta genişletme yapıyor

Çorum Belediyesi şehirdeki trafiği rahatlatmak için yeni yollar açmaya, yoğun kullanılan sokakları genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Alaybey Sokak’ta genişletme yapıyor

Çorum Belediyesi şehirdeki trafiği rahatlatmak için yeni yollar açmaya, yoğun kullanılan sokakları genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanı Zeki Gül yaptığı açıklamada, “Halihazırda 5  m genişliğinde olan ve araçların park etmesi sonucunda yaklaşık 3 metresi kullanılabilen Alaybey Sokak, 3194 Sayılı İmar Kanununun 18’inci Maddesi uygulaması sonrasında genişletilerek 12,00 metreye çıkartıyoruz. Ekiplerimiz bölgede kamulaştırılan binaların yıkımına devam ediyor. Karakeçili bölgemizde devam eden yeni 25 metre genişliğindeki yolumuza kadar olan bölümde genişletme çalışması yapıyoruz. Yaptığımız çalışma ile bölgedeki trafik daha da rahatlayacak” dedi.

Alaybey Sokağın güneyine 10 metrelik yeni yol

Başkan Gül, “Ayrıca, Alaybey Sokağın güneyinde 10 metrelik yeni bir yol açacağız. Albayrak Caddesine ve yeni açılacak 25,00 metrelik yola ikinci bir bağlantı yapmış olacağız. Bu yolun bizim için ayrı bir önemi de İnayetullah Cami’nin yanına yapacağımız otoparka ulaşımı daha da kolaylaştıracak. “ dedi.

Karakeçili’de sona gelindi

Karakeçili bölgesinde yeni açtığımız 25 metre genişliğinde 650 metre uzunluğundaki yolumuzda sona geldik diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, “Şehrimizde alternatif yollar ile trafiğimizi rahatlatmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan birisi de Gazi Caddesi ile Fatih Caddesini birbirine bağlayacak olan Karakeçili yolumuzdur. Yol üzerinde bulunan kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdik. Bir tane binamız kaldı. Onun da mahkeme kararı önümüzdeki günlerde çıkacak. Milli Eğitime ait binalarda ise görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah hedefimiz bir an önce yolumuzu faaliyete geçirmek. Yaptığımız bu çalışmalar ile bölgemizde 3  park, 2 belediye hizmet alanı, Karakeçili Cami arkasında 312, İnayetullah Cami arkasında da 344 olmak üzere toplam 656 araçlık iki otopark yapmayı planlıyoruz. Şehir Merkezimizde yaptığımız bu çalışma ile bölgenin cehresi değişecek. Hemşehrilerimize kamulaştırmalarda bizlere sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert İçten
Mert İçten - 2 yıl Önce

Çok güzel.Fakat bu yol genişletmelerinin sonu hiç iyi olmuyor. Yazı Çarşının aşağısındaki Tomak Fırının oraya yapılan kavşak daha şimdiden felç durumda. Tamam bu işlerin bir mühendisliği var ama bu kadar da göz göre göre hata yapılmaz. Geniş geniş yollar, avuç kadar 5 girişli kavşak. Günü kurtarmak için yapılmış ama günü de kurtarmıyor.

hasan
hasan - 2 yıl Önce

yol 5 metre 3 metresi kullanılıyor.12 metre olunca iki taraflı park edilecektir.kalır 8 metre.bir şerit açacağız diye o kadar tantanaya gerek yok bence

emre
emre - 2 yıl Önce

yollar genişlemeli az bile çorumun çok merkezi bir yerinde yapılan çalışma belediyeyi tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER