‘Artık dayanacak gücümüz kalmadı’

Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret etti.

‘Artık dayanacak gücümüz kalmadı’

EROL TAŞKAN
Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret etti. Ballı, ziyaretinde Ulaş A.Ş. olarak içinde bulundukları durumu özetleyip, zarar içerisinde olduklarını ifade etti. 
Yönetim kurulu üyeleri Reşat Şen, Sinan Uslu ve Mustafa Emiroğlu’nun da katıldığı ziyarette konuşan Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı, 127 ortaklı bir şirket olarak 150 personelle hizmet verdiklerini, çevre illerde bilet fiyatlarına zam yapılmasına rağmen, Çorum’da 1,5 yıldır zam almadan çalıştıklarını söyledi. 
Belediye yönetiminden şartların iyileştirilmesi ve özellikle ücretsiz yolcularla ilgili destek beklediklerini aktaran Arap Ballı, şunları dile getirdi: “Ulaş A.Ş. olarak 127 ortaklı bir şirketiz ve  150 personelle hizmet vermekteyiz. Özellikle son bir yıldır, ciddi bir zarar içerisindeyiz. Ortaklarımız para kazanamadığı gibi bir yılı kendi imkanlarıyla tamamladılar. Şirketimiz öz varlıklarıyla zararı kapatmaya çalışıyor. 
İyileşme yapılacağı umuduyla bu zamana kadar sabırla bekledik.  Bu konuyla alakalı Sayın valimizi, siyasilerimizi ve milletvekillerimizi bilgilendirdik. Ancak artık dayanacak gücümüz kalmadı. 
%35 ücretsiz yolcumuz var. Aylık olarak toplamda 225-250 bin arasında ücretsiz yolcu taşıyoruz. Bunların içerisinde şehit yakınlarımız ve gazilerimiz var, onlar bizim başımızın tacı. Onlarla ilgili bir şikayetimiz yok, fakat ücretsiz sınıfından 11 kalemlik guruplar var.  Bir yıldır ihale olmadığı halde, kamunun hizmeti aksamasın diye hizmetlerimize devam ediyoruz. 1,5 yıldır zam almadan çalışıyoruz. Tüm çevre iller zam aldı. Yakıt fiyatları 1,5 kat arttı, servis, sanayi, personel vs. giderlerimiz artığı halde, biz aynı fiyattan taşıma yapıyoruz. 
Bizim bu hizmetleri sürdürebilmemiz için, belediyeden şartların gözden geçirilmesi ve revize edilmesini bekliyoruz. Özellikle ücretsiz yolcularla ilgili destek bekliyoruz. Büyükşehirlerde ücretsiz yolcuların %50'si belediyelerce destekleniyor. Biz bu imkanlardan yararlanamıyoruz. 
Bizler işimizi de mesleğimizi de seviyoruz. Çorum halkının ulaşımına hizmet etmenin övüncünü yaşıyoruz. Ancak, takdir edilir ki bir işin sürekliliği sadece sevmek ve gurur duymakla gerçekleşmiyor. Ortaklarımızın bu hizmeti sürdürebilmesi için kazanıyor olması ve evine de ekmek götürmesi gerekiyor.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalan
Yalan - 2 yıl Önce

Önce hizmeti düzgün yapacaksınız vatandaşı hor görmeyeceksiniz. Ücretsiz yolcuyu sadece siz taşımıyorsunuz Çorum' da %35 ücretsiz 225.000 -250.000 yolcu var diyorsunuz muhtemelen bu da yalan hadi doğru sayalım bu oranla İstanbul'da 13.725.000-15.250.000 yolcu ücretsiz taşınıyor ama hiç şikayet eden yok. Bilet fiyatlarından yakınıyorsunuz Çorum'da Tam Bilet 2.00, Öğrenci 1,50, Jeton 2,75 TL, İstanbul'da Tam Bilet 2,60, Öğrenci 1,25, Sosyal Bilet (Öğretmen v.s.) 1.85 TL, Ayrıca Öğrenci Paso 40 TL, İstanbul' da binen kişi en az 10km seyahat ediyor, Çorum'da en fazla 2-3 km, İstanbul'a göre sizin ucuz dediğiniz bilet fiyatlarınız ucuz değil katmerli kazık. Ayrıca diğer illerdeki otobüscülere mazot uzaydan gelmiyor onlarda petrol istasyonlarından alıyorlar. Belediye ve vatandaş size çok bile katlandı. Lütfen biran önce toplu taşıma kamulaştırılsın.

emre
emre - 2 yıl Önce

kardeşim size zorla ihaleye mi soktular kimse zarar ettiği işi yapmaz boştan yere ağlamayın girmeyin ihaleye belediye eskiden olduğu gibi kendisi yapsın bu işi gaziler ve şehitler başımızın tacı diye birde güzellemeler yapıyorlar 65 yaşındakileri ne yapalım yaşamasınlar mı evden mi çıkmasınlar bunları bilerek giriyorsunuz ihaleye ve verilen hizmetler çok kötü şöförler çok kaba bizde sizden şikayetçiyiz ne olacak bizde sizin bu işi yapmanızı istemiyoruz eskiden olduğu gibi bu işi belediyeye bırakın

19 ÇORUM
19 ÇORUM - 2 yıl Önce

Hepsi hikaye, çok güzel para kazanıyor otobüs sahipleri. Ağlamaya gerek yok.

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

Ben 69 yaşında koah ve kroner arter hastası bir vatandaşım elinde enaz 2 bin tl telefon kulağında kulaklık gencecik bakıyorum engelli bir halleride görünmüyor yapılacak bir iş var 2012 den geriye yeniden rapor istense ben kesinlikle bu raporların % 40 iptal olur engelli maaşı bakım parası % 90 üzeri araç alma keyfi rapor yükseltme hem bu adamlar hakkı olmayan parayı alamazlar hem haram yemezler ve sizin zararınız azalmış olur engelli veya yaşlılar öğrenci parası ödesinler buda bir öneri saygılarımla

Ümitsiz Vatandaş
Ümitsiz Vatandaş @vatandaş - 2 yıl Önce

İkbal kentten ,Mimar Sınama gece nasıl yolcu taşıdığınızı, durakları nasıl atlayarak gittiğiniz , kadınları ve kız öğrencileri nasıl mağdur ettiğinizi biliyoruz.Önce adam gibi taşımacılık yapın,helâl kazanın,sonra hak talep edin

Raşit polat
Raşit polat - 2 yıl Önce

Burda yorum yazip laf ebeliği yapmayın yorum yazanlar size diyorum oncelikle boş beleş yorum yapmayın . Markete gidince 5 krs para üstü bekleyen kisilersiniz siz

SIRADAKİ HABER