Baraj çevresinde  temizlik çalışması

Çorum Belediyesi, baraj civarında temizlik çalışması yaptı.

Baraj çevresinde  temizlik çalışması

Çorum Belediyesi, baraj civarında temizlik çalışması yaptı.

Havaların ısınması ve yeni normalleşme döneminde kısıtlamaların azalması ile vatandaşların piknik için uğrak yerlerinden olan Çomar Barajında belediye ekipleri temizlik çalışması yaptı. YKS nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen Çorum Belediyesi, 27 Haziran Cumartesi günü 30 kişiden oluşan temizlik ekibiyle Çomar Barajı etrafından toplamda 3 ton çöp temizledi.

Baraj çevresinde yeteri kadar çöp konteynırı olduğunu ve bu konteynırların her gün boşaltıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, mesire alanları da dahil olmak üzere şehrin genelinde yoğun bir temizlik çalışması yaptıklarını belirtti. Mesire alanlarında herkesin çok daha duyarlı olması gerektiğinin ve buraların tüm toplumun ortak kullanım alanları olduğunun altını çizen Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, “Çorum’umuzun en temiz şehir ünvanı ve  imajına sahip oluşu hemşehrilerimizin eseridir.” dedi ve bu alanların temizliği konusunda duyarlı davranan vatandaşlara da ayrıca teşekkür etti.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sa
Sa - 3 ay Önce

Çevreye atılan çöpleri bir süre yerinde bırakmalıyız. Atanlar tekrar geldiğinde ne yaptıklarını görmeli.

Murat
Murat @Sa - 3 ay Önce

Onu atan alçağın umurunda bile değil. Zabıtanın yere izmarit fırlattığı bir memleketteyiz. Esnaf da öyle. Içiyor ve kaldırımın ortasına fırlatıyor. Kentte yaşama kültürü yok bu toplumun genlerinde...

Uğur  yıldrım
Uğur yıldrım - 3 ay Önce

Merhaba doğayı temiz tutalım ki doğada bize temiz hava versin .Bizler heryere çöp atarsak yaşanacak bir dünyamız olmaz lütfen biraz dikkat edelim saygılar.

Selim
Selim - 3 ay Önce

Şöyle bir tabela lazım bu gibi insanlara,"Çöp Atma Lan Ayı !" :) Bunlar ancak bundan anlar kusura bakmayın.

şeker
şeker - 3 ay Önce

Çomar barajı şehrimizin güzel mesire yerlerinden biri, ne yazık ki ne oturacağınız doğru dürüst bir bank var ne masa ne çevre düzenlemesi Belediye başkanımızın konuya hızlı şekilde el atması gerekir. Bu minvalde sözü de vardı.

SIRADAKİ HABER