Bayram namazıyla ibadete açılıyor

Belediye tarafından Akkent Toki’de yaptırılan Kanun-i Sultan Süleyman Camii, bayram namazı ile birlikte ibadete açılmış olacak.

Bayram namazıyla ibadete açılıyor

Belediye tarafından Akkent Toki’de yaptırılan Kanun-i Sultan Süleyman Camii, bayram namazı ile birlikte ibadete açılmış olacak.

Çorum Belediyesi tarafından Akkent Toki mahallesinde inşa ettirilen 1000 kişilik camide çalışmalar tamamlandı.  Caminin halıları serilip camii içi genel temizlik çalışması yapılmasıyla birlikte cami ibadete hazır hale gelmiş oldu. Bayramdan sonra tören ile Müftülüğe devredilecek olan Kanun-i Sultan Süleyman Camii, çevre düzenlemesi ile birlikte tamamlanmış olacak. Kanuni Sultan Süleyman Camii’nde bayram namazı ile birlikte ibadete başlanılacağını belirten Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ‘’ Akkent Toki’de Kanun-i Sultan Süleyman Camimizi, elhamdülillah, bir arife gününde tamamlamış olduk. İnşallah Toki’deki kardeşlerimiz, hemşehrilerimiz çifte bayram yapacaklar ve Kanun-i Sultan Süleyman Camimiz bayram namazında tüm hemşehrilerimize açık olacak ve ilk namaz burada bayram namazında kılınacak. Toki’deki tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun. Rabbim, içinde yapacağımız tüm ibadetleri kabul etsin. Camimizi bayram sonrası bir törenle müftülüğümüze devredeceğiz ama biz o töreni beklemeden camimizi bayram namazında hemşehrilerimizle buluşturmak istedik. Tüm Akkentli hemşehrilerimize tekrardan hayırlı olsun.’’ dedi. 

“Bu tür konularda Başkanımızın desteği çok büyük” diyen Çorum Müftü yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, “Başkanımızın çok emeği geçti. Bu tür konularda çok destek oluyor. ‘Allah Evi’ni yaptıranların ahiretleri yapılır’ der bizim kitabımız. Dolayısıyla başta Başkanımız olmak üzere, belediyemize ve emeği geçen tüm ekibe Diyanet İşleri Başkanlığı ve Çorum Müftülüğü olarak teşekkür ediyoruz.’’dedi. 

Akkent Mahallesinde büyük bir eksikliğin giderildiğini ifade eden ve Belediyeye teşekkürlerini ileten Akkent Mahalle Muhtarı Necip Güler, ‘’Camimiz mahallemizde gerçekten büyük bir ihtiyaçtı. Belediyemize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlk namazımızı bayram vesilesiyle bu camimizde kılacağız. Bütün mahalle sakinlerimizi davet ediyorum.’’diye konuştu

İnceleme esnasında Belediye Başkan Yardımcısı Zübeyir Tuncel, Çorum Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, Belediye Etüd Proje Müdürü Köksal Çöldaş ve Muhtarlıklar Müdürü Mustafa Kanat da hazır bulundu.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
yazık
yazık - 8 ay Önce

Allah AŞGINA hani derlerya bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye; Şehrin valisi protokol bayramlaşmasını iptal ederken, sırf reklam olsun diye yapımına tam 2 buçuk yıl önce başlanan hatta sizin zamanınızda başlanmayan ve halkın bile gitmeyeceği o mahalle mescidini açmanızın ve milleti bir araya toplamanızın amacı ne? hadi H.İbrahim başkan bu işten anlamıyor bari yanına işten anlayan başkan yardımcılarına danışsaydı konuyu..İnsanlar bilmem farkında mı ama koşturan insanın biraz göbeği erir.Ama bizim başkanın iyice göbeği çıkıyor..Bi zahmet sokaklardaki yolları yapsın birileri artık, başkan bahçelievler 1. ve 2. caddeye gelmiyor da başkanın bildiğim kadarıyla 2 si teknik ve 1 i askıya alınmış(ALPER ZAHİR) toplam 5 tane bşk. yard. var onlar da mı hiç gezmiyor oraları..

bonus
bonus - 8 ay Önce

ak Partinin mühürlenen binası gibi kalıbımı basarım ya elektriği kaçaktır bu mescidin ya da bu verdikleri pozlar şovdur, siz ilk önce mesaide çalışan memurlarınızın öğle arasından sonra tam saat 13:00 da işe başlamasını sağlayın.Allah şahit ne zaman 13:05 te işimi halletmek için belediyeye gitsem vezne dışında kimseyi bulamıyorum. hatta bazen işlerimden dolayı 11:50-55 gibi gidiyorum o zaman da yok hiç bir memur vezne dıışnda.Hatta bir gün kapıuda bir yoğunluk gördüm ve sordum bu nedir diye; verilen cevab şu sekildeydi kart basıyor belediye persdoneli ve 1 dak bekledikten sonra yine basıyor.aldıkları maaşı haazmediyorlarsa Allah selametlik versin ne diyelim.

Vatandaş
Vatandaş - 8 ay Önce

Hayırlı olsun. Emeği geçen ve yapılmasına vesile olan herkezden ALLAH razı olsun

SIRADAKİ HABER