Baz istasyonu durduruldu

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İ̇brahim Aşgın, birkaç gündür şehir gündemini işgal eden baz istasyonu konusuyla ilgili açıklama yaptı.

Baz istasyonu durduruldu

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İ̇brahim Aşgın, birkaç gündür şehir gündemini işgal eden baz istasyonu konusuyla ilgili açıklama yaptı.

Aşgın “Ulukavak Mahallesi’ne yeni kurulması planlanan ve BTK tarafından izin verilen baz istasyonuyla ilgili, Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi ve milletvekilimiz Sayın Erol Kavuncu olmak üzere siyasilerimizle birlikte yürüttüğümüz kurulumun iptali yönündeki gayretlerimiz sonuç verdi. Söz konusu bölgede internet ve telefon iletişimde yaşanan sorunları gidermek amacıyla Turkcell firması tarafından kurulması planlanan baz istasyonunun BTK tarafından verilen kuruluş izni, BTK Samsun Bölge Müdürlüğü tarafından iptal edildi.  Bu neticeyle hem vatandaşlarımızın talebi karşılanmış oldu hem de Çorum Belediyesi’nin, baz istasyonu kuruluş iznini iptal yetkisinin olmadığı ortaya çıktı. Bu mesele üzerinden halkın hassasiyetini kaşımak isteyen ve belediyemizi hedef gösterenler, amacına ulaşamamış, hemşehrilerimizle kurduğumuz samimi gönül bağı sayesinde amaçlarına ulaşamamışlardır.” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
sami
sami - 2 yıl Önce

Halkin isyani olmasaydi bu iptal gelmezdi. Halkla gonul bagi kurmanin yolu halkin sesi olmak yaninda olmaktan gecer. Bu olayin tarihsel gelisimine bakildiginda Belediye kanun ne derse o olur demistir. Kanunlarinda halk icin yapildigini duruma gore tekrardan gozden gecirilebilecegini bir ucuncu yol olabilecegini goz ardi etmistir. Belediye baskani bence ilk zorlu sinavini basaramamistir

celil
celil - 2 yıl Önce

O dokulen beton uzerine halkin direnisini sembolize eden bir heykel yada bir anit yapilsin

murat
murat - 2 yıl Önce

iyi her yerde var baz istasyonu. orda yoksa 1000 m çapta mutlaka bi yerlerde var.

SIRADAKİ HABER