Belediye 18 otobüsü satın aldı

Toplu ulaşım hizmetleri ile ilgili Belediye yönetimi ve Ulaş A.Ş. arasında orta yol bulundu. 29 hatta çalışan 64 otobüsten 18’ini ve sistemin tümünü belediye satın aldı. 

Belediye 18 otobüsü satın aldı

EROL TAŞKAN
Toplu ulaşım hizmetleri ile ilgili Belediye yönetimi ve Ulaş A.Ş. arasında orta yol bulundu. 29 hatta çalışan 64 otobüsten 18’ini ve sistemin tümünü belediye satın aldı. 

Zarar ettikleri gerekçesiyle bir süredir belediye ile görüşme halinde olan Ulaş A.Ş. ile belediye arasında yeni bir uygulama modeline gidildi. 

Belediyenin satıl aldığı  BMC marka 2008 model otobüsler, 1 Şubat’tan itibaren belediye tarafından çalıştırılacak. Ayrıca her otobüs için iki haftadır verilen günlük 50 litre mazot desteği, yeni düzenlemeyle birlikte ücretsiz yolcuların adedince tam bilet ücretinden hesap edilecek tutar üzerinden, yine mazot desteği olarak verilmeye devam edecek. 

Dolum sistemleri başta olmak üzere mevcut tüm teknik sistemi de satın alan belediye, kendisine ait olan bölümlerde kendi personeli le hizmet verecek. 

Tek taraflı olarak sözleşmenin Ulaş A.Ş. tarafından iptal edilmesiyle başlayan yeni süreçte, Şubat ayı meclis toplantısını takiben yeniden ihale süreci işletilecek. 

Belediye yönetimi, varılan anlaşmayla Çorum’da şehir içi yolcu taşımacılığının aksatılmadan süreceği, belediye firma ve yolcular nezdinde memnuniyetle karşılanan bir hizmetin sahaya yansıtılacağını öngörüyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2022, 18:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Kardeşim 18 ini alana kadar hepsini alın konuşturmayın şunları bunlar istiyorki tıklım tıklım üst üste yolcu taşıyalım

tron
tron - 4 ay Önce

Ağlanacak halimize gülüyoruz..
devlet bu işleri yapmaz diye ne varsa satıldı kapatıldı devredildi. şimdi Otobüsleri belediye satın almış habere bak.. mezbahaneye kapat sonra aç, Tanzim satışı kapat şimdi Halket aç, otobüs hatlarını sat şimdi geri al... aklıma gelenler bunlar dahasıda vardır muhakkak

mısdık
mısdık @tron - 4 ay Önce

Belediye isterse alır isterse satar,Aklı erende konuşuyo ermenyende.Yoksa bu tıroller burayadamı gelmiş.İstanbuldaki,Ankaradaki,İzmirdeki,Eskişehirdeki talanı görürsen.Çorum belediyesine teşekkür edersin adamsan eger.

Reco
Reco - 4 ay Önce

Hangi hatlar satın alındı, kar edenler mi, yoksa zarar edenler mi neden açıklanmadı....

tron
tron - 4 ay Önce

Muzaffer Külçü otobüsleri geri almak istediğinde kimse razı gelmedi satmadı. şimdi zarar ediyorlar. pandemi var otobüse binen sayısı azalıyor ben zarar edeceğimi belediye zarar etsin otobüsleri belediye alsın. Belediye batık şirketi kurtarmak zorundamı bu işi yapanlar sonucunu hesap edecek girecekti. Milletin parası ile yetimin hakkını 3-4 kişiye peşkeş cekmeye razı olamaz kimse.
Ulaş AŞ bu işden para kazanırken inşaat yapıyordu ve parayı koyacak yer bulamıyordu zamanında.. bu yazdıklarım kişisel algılanmasın. Ticaret yapan sonucuna katlanacak lokantacıda zarar ediyor kahveciside cayocagıda zarar ediyor ne yapacaklar hepsini belediyemi alacak

SIRADAKİ HABER