Belediye, yeni yolda altyapı çalışmasına başladı

Çorum Belediyesi Fatih Caddesi ile Gazi Caddesi'ni birbirine bağlayacak olan 25 metre genişliğindeki yolda kanalizasyon hattı çalışmasına başladı.

Belediye, yeni yolda altyapı çalışmasına başladı

Gazi Caddesi ve Fatih Caddesi arasında bağlantı yolu açma çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, “Kamulaştırma yaptığımız binaların yıkımı hemen gerçekleştiriyoruz. Toplam kamulaştıracağımız 19 bin 414 metrekarelik bir alan. Kamulaştırma çalışmalarımızın % 90'ından fazlasını tamamladık. Bölgede sadece yol çalışmamız yok. Yol çalışmasının da olduğu alanda 3 adet park, 2 belediye hizmet alanı, otopark çalışması ve Karakeçili ve İnayetullah Camilerimizin bahçelerinde yapacağımız genişletme çalışması bulunuyor" dedi.

650 metre uzunluğunda 25 metre genişliğindeki yolda kamulaştırma ve yıkım işlemlerinin tamamlandığı kısımlarda kanalizasyon hattı çalışmalarına başlandığını kaydeden Başkan Gül, “360 metre sağ şeritte, 360 metre sol şeritte olmak üzere toplam 720 metre uzunluğunda Q300'lük beton kanalizasyon boru hattı döşüyoruz. Kanalizasyon hattı çalışmamız tamamlandığında içme suyu hattı çalışmamıza başlayacağız. İnşallah Gazi Caddesi ve Fatih Caddesini bağlayan yolu bu yıl içesinde hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER