Buharaevler MTAL’de okul tanıtım etkinliği

Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul tanıtım etkinliği düzenlendi.

Buharaevler MTAL’de  okul tanıtım etkinliği

Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul tanıtım etkinliği düzenlendi.

Program kapsamında ortaöğretim kurumları rehber öğretmenleri ve idari personellerine okul gezdirilerek eğitim öğretim ortamları hakkında bilgi verildi.
Okul gezisi öncesinde ortaöğretim kurumları rehber öğretmenleri ve idari personelleri ile yapılan toplantıda konuşan Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Murat Ateş, “İnsanlar yaşamlarının her aşamasında kendileriyle ilgili pek çok karar verir. Kararların isabetli olabilmesi için bireyin, çevre koşullarıyla ve kendisiyle ilgili doğru ve ayrıntılı bilgiye sahip olması gerekir. Meslek, kişinin sadece kendisinin değil, başkalarının da yararlanacağı ve karşılığında kazanç elde edeceği bir faaliyettir. Bu hizmet ve üretim faaliyetleri için meslekî eğitim gereklidir. Gençlerimiz, temel eğitimi bitirdikten sonra meslek veya eğitim alanını seçme durumu ile karşılaştıklarında kararsız kalmaktadırlar. Bu nedenle öğrenci ve velilerin eğitim alanlarıyla ilgili bilgiye sahip olmaları gerektiğini düşünerek yola çıktık. Gençlerinizin kendi ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerine uygun mesleği seçtiklerinde işinde başarılı, mutlu, yaratıcı ve üretici olabileceklerine inanıyoruz. Bu çalışmamızın amacı, önce sizleri, sizlerin aracılığı ile de gençlerimizi mesleki eğitim ve okulumuzda bulunan meslek alanları hakkında bilgilendirmektir” ifadelerini kullandı.

Okul bünyesinde bulunan alanlar hakkında bilgi vererek, bu bilgiler ışığında ortaöğretim öğrencilerinin meslek liseleri hakkında bilinçlenmesi ve doğru tercih de bulunması temennisi ile yola çıkan Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tanıtım çalışmalarının öncelikli olarak ortaöğretim rehber öğretmenlerine ve idari personeline yönelik düşünüldüğünü, bunun sebebinin öğrencileri doğru yönlendirme konusunda bilgileri aktarmak olduğunu dile getirerek, tanıtım çalışmalarının devamında okulları ziyaret edip öğrencileri de velileri ile birlikte okullarına beklediklerini belirttiler.

Toplantının ardından ise okul gezilerek alan öğretmenleri tarafından alanlarda yapılan çalışmalar ve alanların özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiler aktarıldı.
Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve Güzellik ve Saç Bakımı alanları bulunuyor. 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER