Bunu yapanın elleri kırılsın

Çorum’da yolu Gazi Caddesi’ne düşen herkes, Alperen Kayacı ismindeki bu genci mutlaka tanır.

Bunu yapanın elleri kırılsın

HABER-YORUM/EROL TAŞKAN

Çorum’da yolu Gazi Caddesi’ne düşen herkes, Alperen Kayacı ismindeki bu genci mutlaka tanır. Vicdansızlar ona saldırıp darp etti. Kendi hayatına yön vermekten ve kendini korumaktan aciz bu çocuğa, bu zulmü layık görenlerin elleri kırılsın inşallah.

Belki Alperen’in yaraları iyileşecek, morluklar geçecek ama içimizde açılan bu yara, bu işin sorumluları bulunana kadar asla kapanmayacak.

Sebebini ve kim olduklarını bilmiyorum ama tahminimi söylüyorum ki, Alperen’e saldıranlar asla insan olamaz.

Ha Alperen’e saldırılmış ha da 3-5 yaşındaki küçücük bir çocuğa. İkisi arasında fark yok, çünkü Alperen tıpkı bir çocuk gibi. Ola ki yolda abartılı bir harekette de bulunmuş olabilir. Hiç bir sebep ona saldırmayı geçerli bir bahaneye büründüremez.

Bu meselenin önemini ve içimizde açtığı yarayı uzun uzadıya anlatmaya gerek yok zaten, çünkü kim duysa lanet okudu, kim duyduysa içi kanadı.

Bunu yapan kişi ya da kişiler, en kısa zamanda mutlaka bulunmalı ve adalet önüne çıkarılmalıdır. Her bir tarafın kameralarla dolu olduğu gerçeğinden yola çıkarak, zanlıların kısa sürede bulunacağına ümitliyiz.

Bu yaşanan çirkinlik vasıtasıyla, engellilere bakış açımızı bir kez daha gözden geçirmemiz gerektiği gerçeği ortaya çıkıyor.

Kişinin engelli her ne olursa olsun, toplum olarak onlara karşı sorumluluğumuz olduğunu unutmamalıyız.

Kaldırımları işgal etmemeliyiz ki, akülü aracıyla yol alan bir engelli rahat hareket edebilsin, görme engelli bir kişi yürürken sizin kaldırıma koyduğunuz ürününüze, leblebi makinanıza, çiğ köfte tezgahınıza, çarşamba pazarında ürün teşhir eder gibi kaldırıma koyduğunuz buzdolabınıza çarpmasın.

Galiz küfürler ederek ve caddelere tüküre tüküre giden aymazlara ses etmezken, zihinsel engelli bir gencin hareket ya da sözlerini takıntı yapıp, erkekliğinizi onun üzerinde göstermeyin.

Seversiniz ya da sevmezsiniz, beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz önemli değil ama sizin bu Gazi Caddesi üzerinde, yollarında, kaldırımlarında, parklarında ne kadar hakkınız varsa, onların da o kadar hakkı var. Hatta hakları bizden de sizden de bir kat daha fazladır.

Engelliler toplumun yükü değil, hayatın bir gerçeğidir. Siz ne kadar yok saysanız da, tahammül edemiyor olsanız da, onların da bu şehirde yaşamaya ve nimetlerinden yararlanmaya en az sizin kadar-bizim kadar hakkı vardır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 12:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir.
Söz Bir. - 4 yıl Önce

Saygı ve sevgiyi utanma duygusunu içine sindiren insanların ahlakı ön plana çıkar.
böyle şeyler yapmazlar...
Alperen'e bu eziyeti reva gören ahlaksızlar, 3.5 yaşındaki yavruyu annesi ile katleden pkk dan ne farkı var..
Al birini vur ötekine.
yaziklar olsun hepsine..
Alperen yavruya geçmiş olsun...
Halkın sevgisiyle kısa zamanda bu trammayı atlatacaktır inşAllah..

UĞUR BEY
UĞUR BEY - 4 yıl Önce

Alperen'i yıllardır yollarda görürüm ne kadar temiz ne kadar güzel bir gençtir. Ona bu zulmü yapanlar derhal yakalanıp gerekli cezaya çarptırılmalıdır. Mutlaka bir kamera ya da görgü tanığı vardır. Kardeşimize geçmiş olsun yapanlarında Allah bin türlü belasını versin inşAllah

Erhan ÖLÇER
Erhan ÖLÇER - 4 yıl Önce

Bunu yapan insanlıkdan nasibini almamış zavallılar. Oğlum siz varya siz bu toplum içinde aileniz içinde yüz karasısınız. Allah sizi ıslah etsin. Yemin ediyom siz dövdüğünüz o çocuğun ALPERENİN tırnağı olmazsınız tırnağı. Karektersiz şerefsiz herifler.

fatih
fatih - 4 yıl Önce

çocuk çok temiz çok iyi bir insan ama şuda bir gerçekki ailesi çok ihmal ediyor sokaga salıyorlar sonrada hiç ilgilenmiyorlar kaç defa uygunsuz bir biçimde gezerken gördüm af edersiniz ama insanların çocuları var eşi var onu o uyguzsuz şekliyle görmeyi kimse istemez olması gereken ya bir hastaneye yatırılmalı yada ailesinin sürekli gözetiminde olmalı sokaga salıpda insanlara tebelleş etmeyin birazda bu pencereden bakın.

hakkı
hakkı - 4 yıl Önce

Devlet görevini yapsın o zaman. kaldırımları işgal ettirmesin, kaldırımda motosiklet ve elektrikli bisiklet sürdürmesin, 20 metrekarelik dükkanı olan adama 30 metrekarede kaldırımı kullandırmasın??? Zaten bu yüzden pis bir kasaba görünümünden çıkamıyoruz. Afganistandan hiç bir farkımız yok. Zabıta, polis kaldırıma araba park ederse olacağı bu işte. O çocuğa saldıran serserininde ifadesini alıp bırakmasın, cezalandırsın..

Maviş
Maviş - 4 yıl Önce

Elleri kopsunda bir daha böyle bir şey yapamasınlar inşaAllah insanlıktan nasibini alamamış yaratıklar

SIRADAKİ HABER