'Çatak’ kış turizmine kazandırılmalı'

Hitit Dağcılık Kulübü Derneği (HİDAK), Çatak’ta doğa yürüyüşü düzenledi.

'Çatak’ kış turizmine kazandırılmalı'

RECEP MEBET
Hitit Dağcılık Kulübü Derneği (HİDAK), Çatak’ta doğa yürüyüşü düzenledi.

Önceki gün gerçekleşen etkinlik için Çorum’dan yola çıkan HİDAK ekibi, Çatak Tabiat Parkı’ndan Kızılpınar Köyü’ne kadar yürüdü.
Kulüp Başkanı Gürkan Yağmur liderliğindeki kar yürüyüşüne çeşitli mesleklerden 13 kişilik kafile katıldı. 12 kilometrelik karlı parkurda zaman zaman güç anlar yaşayan doğa tutkunları, zorlu yürüyüşün ardından bitiş noktasına ulaştılar.
Doğal güzellikleriyle beğeni toplayan parkuru tamamlayan katılımcılar, bol bol fotoğraf çekerek yaşadıkları anları ölümsüzleştirdiler.
Televizyon vericilerinin bulunduğu zirveye çıkan doğaseverler, daha sonra Karagöl Mesire Alanı’na ulaştılar. 

‘ÇATAK KIŞ TURİZMİNE KAZANDIRILMALI’
Yürüyüş programı ile ilgili açıklamalarda bulunan Gürkan Yağmur, “Geleneksel hale getirdiğimiz Çatak yürüyüşü sırasında yer yer 30 santimetreyi bulan karda ilerledik” dedi.
Zaman zaman sisin çöktüğü Çatak’ın kar manzarası ile birlikte eşsiz bir görünüme kavuştuğuna dikkat çeken Yağmur, yörenin kayak yapmak isteyenler için de son derece elverişli bir yapıya sahip olduğunu hatırlattı.
“Çatak, kış turizmine kazandırılmalı” diyen Yağmur, yetkililerden bu hususta destek beklediklerini kaydetti.

Düzenledikleri etkinliklerle doğa sevdalılarını tabiatla buluşturduklarını dile getiren Yağmur, “Etkinliklerimizle ilgili detaylı bilgi almak, Çorum’un güzelliklerini yakından tanımak isteyen doğa tutkunları, sosyal medya hesaplarımızı ziyaret edebilirler” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER