Çevre yolunda ‘Sessiz Çığlık’ eylemi!

Çorum’da çevre yolunda yaşanan ölümlü kazaların önüne geçilmesini isteyen vatandaşlar, Pazartesi Pazarı içinde basın açıklamalı eylem yaptı.

Çevre yolunda ‘Sessiz Çığlık’ eylemi!

FATİH BATTAR

Çorum’da çevre yolunda yaşanan ölümlü kazaların önüne geçilmesini isteyen vatandaşlar, Pazartesi Pazarı içinde basın açıklamalı eylem yaptı.

Yetkililere tepki gösteren vatandaşlar, ‘Daha kaç canımız daha gidecek’ diyerek çevre yoluna çözüm bulunmasını istedi.

'Başka Canlar Yanmasın Sessiz Çığlığa Sen De Destek Ver’ yazılı pankartla eylem gerçekleştiren vatandaşlar, çevre yolunda hayatını kaybeden vatandaşlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Eyleme katılan Ulukavak Mahallesi Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Kılıç, geçtiğimiz günlerde çevre yolunda yaşanan feci kaza sonrası anne ve kızının hayatını kaybetmesinin ardından dernek ve vatandaşlar olarak eylem kararı aldıklarını söyledi.

Çevre yoluna bir çözüm bulununcaya kadar “Sessiz Çığlık” adı altında oturma eylemi yapacaklarını belirten Kılıç, basın açıklaması ve eylemlerle yetkililere seslerini duyurmak istediklerini söyledi.

Çevre yolunda başka canların yanmaması, başka ailelerin ocağına ateş düşmemesi için biran önce önlem alınmasını gerektiğini ifade eden Kılıç, tüm Çorum halkını eylemlerine destek vermeye davet etti.

Annesini ve kardeşini çevre yolunda yaşanan kazada kaybettiğini belirten Cafer Kılıç isimli bir vatandaş ise yetkililere sitem etti.

Kılıç; “Ben burada annemi ve kardeşimi kaybettim. İkisinin de suçu yoktu. Daha çok canlar yanacak burada. Daha geçtiğimiz günlerde iki vatandaşımız daha hayatını kaybetti. Buraya artık ne yapılacaksa yapılsın.” dedi

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2022, 14:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
AdAM
AdAM - 3 hafta Önce

Eylemi destekliyorum Vali , belediye baskani milletvekillerini eyleme destek vermeye davet ediyorum Gerekirse Samsuna Ankaraya gidilip karayollari ulastirma bakanligi onune eylem yapilmali sesimizi duyurmak icin her yol denenmeli

İstanbul'faki Çorum
İstanbul'faki Çorum @AdAM - 3 hafta Önce

Şaka mı yapıyorsun?! Vali, belediye başkanı iktidarın icraatlarına muhalif bir demokratik eyleme rüyalarında bile katılamazlar!

Çorumlu Tabip
Çorumlu Tabip - 3 hafta Önce

Eylem yapacağınıza SEÇİM SANDIĞI önünüze gelince AKLINIZI kullanın!

AdaM
AdaM - 3 hafta Önce

Eylem iktidarin icraatlerine muhalif bir eylem degilki iktidarin temel felsefesi halka hizmet Hakka hizmettir buradada halkin yillardir bir talebi var trafik guvenliginin saglanmasi icin alt gecit yada ust gecit bu sesin duyulmasini istiyor sadece sehir kenetlebirse muhalefeyiyle iktidariyla valisiyle belediye baskaniyla milletvekiliyle sorun cozulur diye dusunuyorum

Mustafa yazıcı
Mustafa yazıcı - 3 hafta Önce

İnşAllah unutulmaz da gerekenler ilgili yetkili kişilerce anlaşılmıştır adım atılır diyelim

VATANDAŞ CIK
VATANDAŞ CIK - 3 hafta Önce

SEZİNİZİ DUYURMAYA ÇALIŞTIĞINIZ KİŞİLER DÜĞÜN VE ADAVETLERDE OLDUKLARI İÇİN ULAŞILMAMAKTADIR,LÜTFEN DAHA SONRA EYLEM VE ARAMA YAPINIZ.

SIRADAKİ HABER