CHP 30 milletvekili ile Şeker Fabrikası önünde eylem yapacak

Parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, 30 milletvekilli ile Çarşamba günü Şeker Fabrikası önünde eylem...

CHP 30 milletvekili ile Şeker Fabrikası önünde eylem yapacak

FATİH BATTAR

Parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, 30 milletvekilli ile Çarşamba günü Şeker Fabrikası önünde eylem yapacaklarını söyledi.

Şeker Fabrikası'nın Çorum'un son kalesi olduğunu belirten Suludere; "Şeker vatandır, satılamaz." dedi

Şeker fabrikalarının sadece şeker üreten tesisler olmadığını belirten Suludere; "Şeker fabrikaları milyonlarca köylümüzün ve çiftçimizin emeğinin üretime dönüştü tesislerdir." diye konuştu

Türkiye'de devlete ait 25 tane aktif şeker fabrikası olduğunu belirten Suludere, bunlardan 14 tanesinin satışının Resmi Gazete'de yayınlandığını açıkladı.

Şeker Fabrikaları'nın satılması ile ABD merkezli firmaların kazanacağını ve halkın sağlığıyla oynayacağını aktaran Suludere, 10 bin 500 şeker emekçisinin ise kadrodan mahrum bırakılarak üreticinin perişan edileceğini ifade etti.

AK Parti ile Türkiye'nin tarım ve sanayi politikasının değiştiğini belirten Suludere; "Türkiye'de artık bizim milli değerlerimiz yok sayılıyor. Eğer onlar milliyseler milli değerlerimize ve bu güzel tesislerimize göz dikmezler. Yıllar önce şehir dışına kurulan bu değerler artık gözde arsalara dönüştü. Bu arsalar daha önce özelleştirilen arsaların peşkeş çekildiği firmaların iştahını kabartıyor. Şeker fabrikaları sosyal bir Cumhuriyet projesidir. Şeker Fabrikaları vatandır, satılamaz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim balcı
ibrahim balcı - 3 yıl Önce

Durmayacağız, duraksamayacağız, bu bayrağı daha da yükseklere çıkarmaya devam edecegiz'

kadir kesekler
kadir kesekler - 3 yıl Önce

Rabbim yar yardımcınız olsun bir Çorumlu olarak sizi canı güneyden Kutlarım Altındağ his geldiniz başkanım isAllah

Murat Ayastan
Murat Ayastan - 3 yıl Önce

Sevgili hemşerim sayın Asım Balcı beye yeni görevinde başarılar dilerim ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN

SIRADAKİ HABER