CHP, kırtasiye ve hazır giyimcilerin sorunlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, il yönetimiyle birlikte kırtasiye ve hazır giyim esnafını ziyaret etti.

CHP, kırtasiye ve hazır giyimcilerin sorunlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, il yönetimiyle birlikte kırtasiye ve hazır giyim esnafını ziyaret etti.

Tahtasız, 2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesi Covid-19 pandemisinden etkilen kırtasiyeleri ziyaret ederek esnafın sorunları yerinde dinledi. 

Partiden yapılan açıklamaya göre, en yoğun olması gereken Eylül ayında hiçbir iş yapamadıklarını belirten kırtasiye esnafı, sektörde ödemelerin iş yapılması umuduyla Eylül-Ekim aylarına ayarlandığını, ancak hiçbir iş yapılmaması sebebiyle büyük sıkıntı yaşandığını ifade ettiler. Hazır giyim ve okul kıyafeti üzerine faaliyet gösteren esnaf ise Eylül ayında okulların açılacağı umuduyla tüm hazırlıklarını yaptıklarını ancak okulların henüz açılmaması nedeniyle satış yapamadıklarını, büyük bir belirsizlikle karşı karşıya olduklarını, bu süreçte ödemelerini yapmakta güçlük çektiklerini, devletin ekonomik düzenlemelerle esnafı rahatlatmasını beklediklerini dile getirdiler.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız da, CHP’nin Belediye Meclisinde yapmış olduğu esnaf için verilen önergelerin AKP tarafından reddedildiğini, önergelerin takipçisi olacaklarını söyledi. Kendisinin de bir esnaf olduğunu, yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını ve esnafın yaşadığı sorunları çözüme kavuşturmak için mücadele ettiklerini söyleyen Tahtasız, pandemi süreci tamamen bitene kadar esnafın tüm ödemelerinin faizsiz bir şekilde ertelenmesini talep etti.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız’a ziyaretleri sırasında Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti. 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin
Yasemin - 3 ay Önce

chpnin kendisi sorun kapatılsa sorunlar bitecek.chphdpkkip

Komik
Komik - 3 ay Önce

Chpnin kendisi sorun şimdi esnafın yanındaymış gibi gözüküp dost gözükmeye çalışıyor yemezlerr

SIRADAKİ HABER