‘Çorum hızlı trene yakında kavuşacak’

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un yıllardır hayalini kurduğu demiryolu projesi ile ilgili açıklama yaptı.

‘Çorum hızlı trene  yakında kavuşacak’

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un yıllardır hayalini kurduğu demiryolu projesi ile ilgili açıklama yaptı.

Karayolları yatırımlarını yerinde inceleyen Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, bir basın mensubunun demiryolu ile ilgili sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünü aktardı.

Ceylan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da yapılan il kongresindeki konuşmasında Samsun-Ladik-Havza-Çorum-Delice arasındaki Hızlı Tren Projesinin fizibilite çalışması bitti. Önümüzdeki yıl inşallah ihalesini yapacağız’ dedi. Ben de buradan Cumhurbaşkanımızın bizzat söylediklerini aktarıyorum. İnanıyorum ki, en kısa sürede Çorum hızlı trene kavuşacak. Hızlı tren hattıyla birlikte sadece yolcu taşımacılığı değil, sanayicilerimiz için de son derece önemli olan yük taşımacılığı da yapılacaktır.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Acı Gerçekler
Acı Gerçekler - 3 hafta Önce

fetö den göreve iade edilenler hangi kaymaklı yerlerde göreve başlıyorlar ?

Çorumlu
Çorumlu - 3 hafta Önce

Allah aşkına bu vekillerin bir gram katkısı varmı bu işde sorarım herkeze reis nl

ÖzÇorumlu
ÖzÇorumlu - 3 hafta Önce

Yani arkadas aynı şeyleri biz 9 yıl öncede gecen senede simdide takip edin seneyede ve 100yildaha dinleriz bıraksìnlar çorumluyu kandırmaktan millet bikti artik ayni seyleri dinlemekten bence corumu il olmaktan bile çikirsinlar hiç değilse dünyanin merkezi olarak oyalanirik

Misafir
Misafir - 3 hafta Önce

1940 yıllardan beri Çorum’a tren gelecek her seçimde Çorum da propaganda yapan siyasetçiler Çorum’a tren getirirler ama bir türlü gelmedi şimdide yakında diyorlar ‘’yakın’’gelecek sene ihalesi yapılacak şu anda devletin önceli ği tren yolumu yoksa deprem ülkesi olmamız dolayısıyla depreme dayayanıklı konutlarmı olmalı Çorumluyu kandırmaktan vazgeçin çünkü Denizi bitirdiler bu işleri yapacak kaynak yok

Fırat
Fırat - 3 hafta Önce

Şöyle bi sorum olacak
İhale yapılınca
Kazma vurmak İÇİN kaç yıl beklenecek
2023 sonundan önce kazma vurmak yok bilginiz olsun
2030 da biter inşAllah

Hayal
Hayal - 3 hafta Önce

Çorum Samsun yolu üzerinde olduğundan dolayı tren mecburiyetten memleketten geçecek. Bizim vekiller hala uyuyorlar.

SIRADAKİ HABER