Çorum Mil-Eğitim Sen Başkanı ‘Tozlu’ oldu

Mil-Sen Konfederasyonuna bağlı olarak yeni kurulan Mil-Eğitim Sen’in Çorum İl Başkanlığına Cenap Tozlu getirildi.

Çorum Mil-Eğitim Sen Başkanı ‘Tozlu’ oldu

Mil-Sen Konfederasyonuna bağlı olarak yeni kurulan Mil-Eğitim Sen’in Çorum İl Başkanlığına Cenap Tozlu getirildi.

Yeni kurulan sendika ile ilgili bilgi veren Tozlu, Mil-Eğitim Sen’in  açılımının, Manevi, İlkeli ve Liyakatlı Eğitimciler Sendikası olduğunu söyledi.

Yeniden hakkı ve adaleti haykırmak için yola çıktıklarını ve “sendika için memur değil, memur için sendika” anlayışıyla hak ve hukuk mücadelesi vereceklerini belirten Tozlu, manevi, ilkeli ve liyakatli sendikacılık anlayışıyla kurulduklarını ifade etti.

Tozlu: “Günümüzde sendika çalışması yapan arkadaşlarımızın yanlış uygulamaları dolayısıyla sendikacılığa güvenin de oldukça azaldığı bir dönemde Mil- Sen Konfederasyonu olarak mazlum gönüllere umut olmak için çalışmalarına başladı. Kavga etmek için değil, her durum ve şartta haktan yana olmak için yola çıkan sendikamız, kısa bir süre zarfında büyük kitleler tarafından tercih edilmeye başlandı. İşte bu da gerektiği gibi sendikacılık yapılmasına duyulan özlemi de net bir şekilde ortaya koyuyor.” dedi.

“Sendika için memur değil, memur için sendika” anlayışıyla hareket edeceklerini dile getiren Tozlu “Bu çalışmanın başarılı olabilmesi için bizler, maddi-manevi bütün gayretimizi ortaya koyarken, bunun getirdiği samimiyet Mil-Eğitim Sen’i büyük bir aile olma yolunda emin adımlarla büyütüyor. Sendika için memur değil, memur için sendika anlayışıyla üyelerinin haklarını koruyacak ve elde edilen gelirle yine üyelerine hizmet sunacak bir sendika yapısını Türkiye sendikacılık hareketine hediye etmek istiyoruz. Mil-Eğitim Sen sadece kendi üyesinin hakkını savunmak yerine kamu çalışanlarından hangisi bir haksızlığa maruz kalırsa onun yanında olma erdemliliğini gösterenlerin sendikası olacak. Sendikadaki görevlerin bir emanet olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürecek, bu işi daha iyi, daha güzel yapacak arkadaşlara emaneti teslim etmek için yarışacağız.” ifadelerini kullandı.

Mil-Eğitim Sen’in sadece bir sendika adı değil, hakka adanmış bir davanın adı olduğunu aktaran Tozlu, açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Bu gaye ile çıktığımız bu yolda, işinin hakkını vermeyenleri rahatsız etmekten memnuniyet duyuyor ve yapacağımız güzel çalışmalarla rahatsız etmeye devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken, arkadaşlarımızı tehdit, şantaj ve iftira ile korkutacaklarını sananlar, aslında kurdukları ‘korku imparatorluğunun’ çöküşünün farkında olmayışlarıdır. Her zaman hak, hâkim olacaktır. Mil-Eğitim Sen ailesi olarak bizler, kendimiz ve yakınlarımız aleyhine dahi olsa adaletten şaşmayacak, hakkın ve haklının yanında olma düsturumuzu sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. Sendika olarak izleyecekleri yol ile ilgili de bilgi veren Çorum Mil-Eğitim Sen Başkanı Cenap Tozlu, “Söylem sendikacılığı yerine, eylem sendikacılığını benimseyen sendikamız, iktidarda her kim olursa olsun doğru iş yaptığında takdir edecek, yanlış iş yapıldığında tenkit ve önerilerde bulunmaktan çekinmeyecektir. Sendikanın gelirleri göstermelik işlerde değil, sendikamız üyelerinin ve ailelerinin hizmeti ve eğitimi için oluşturulacak projelerde kullanılacak ve bu sayede ülkemizin geleceği için hem maddi hem de manevi donanıma sahip nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlanacaktır. Mil-Eğitim Sen ülkemizin geleceğini ilgilendiren her konuda fikrini beyan edecek, çözüm önerileri sunacak, yanlış giden durumlar karşısında eylem yapmaktan kaçınmayacaktır. Mil-Eğitim Sen olarak bizler her daim milli bir duruştan ödün vermeyen, haktan, adaletten ve hakikatten şaşmayan bir anlayışla çıktığımız bu yolda davamıza ortak olacak, destek verecek yol arkadaşları arıyoruz. Yanlış gidiş için sözü olan, artık çare var ve “artık bu böyle gitmez” diyen kamu çalışanı arkadaşlarımızı, Mil-Eğitim Sen üyesi olmaya davet ediyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER