Çorum'un her yerine hız kesici kasis getiriliyor

Belediye, şehrin genelinde trafik kazalarını önlemek ve trafiği rahatlamak amacıyla hız kesici kasis çalışması yaptı.

Çorum'un her yerine hız kesici kasis getiriliyor

Belediye, şehrin genelinde trafik kazalarını önlemek ve trafiği rahatlamak amacıyla hız kesici kasis çalışması yaptı.

Çorum Belediyesi, araçların hız limitlerine uyması ve yayaların yaya geçitlerinden daha güvenli geçişini sağlamak amacıyla şehrin birçok noktasında hız kesici kasis uygulaması yapmaya devam ediyor. Hız limitine uymayan araçların yaya ve diğer araçların can ve mal güvenliğinin tehlikeye atmasını engellemek için birçok noktada kasis çalışması yaptıklarını dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Bizim için vatandaşlarımızın can güvenliği her şeyin ötesindedir. Trafiğin tehlikeli olabileceği noktaları tespit ederek asfalt malzemeden ve standartlara uygun hız kesici kasisleri buralara hızlı bir şekilde yaptık.” dedi. Cengiz Topel Caddesi-Esnaf Evleri Cami önü, Küçük Abdullah Caddesi Kavşağı, Kıbrıs Caddesi Kavşağı, Recep Tayyip Erdoğan Caddesi, Cemilbey Caddesi-Hasanpaşa Göğüs Hastanesi önü, Eşref Hoca Caddesi, Milli Eğitim Müdürlüğü Kavşağı, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Selçuk Caddesi, Kapaklı 1. Cadde ve Varinli Caddesi’nde yeni hız kesici kasis çalışması yaptıklarını belirten Başkan Yardımcısı Candan, başka noktalarda da bu çalışmalara devam edeceklerini dile getirerek zamanla yıpranan eski kasislerin de onarımlarına devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 19:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengizhan
Cengizhan - 4 ay Önce

Cemilbey caddesi ilahiyat fakültesi civarı kesinlikle ve acilen yapılmalı. Cuma günleri pazarda oluyor cadde tam bir keşmekeş oluyor.o hengamede cadde uzerine park yapıp trafigi dakikalarca kilitleyenlerde cabasi.

Mustafa B.
Mustafa B. - 4 ay Önce

Recep Tayyip Erdoğan caddesindeki mi yoksa Eşref Hoca caddesindekiler mi “standartlara uygun hız kesici” acaba??

Metin
Metin - 4 ay Önce

Birde şehir merkezi vb yerlerde yaya geçidi yerine üst geçit yapılsa daha güvenli olur

Mehmet keskin
Mehmet keskin - 4 ay Önce

O kasisler artık yakışmıyor. İnsanlar zaten yol vermeyi öğreniyorlar.

murat
murat @Mehmet keskin - 4 ay Önce

:))) yol vermeyi mi öğreniyor?

Ay.
Ay. - 4 ay Önce

Bu kasisler tam bir ilkellik örneği. İnsanlar son model teknolojik araçlara biniyorlar ama yolda giderken sanki yüz yıl önce yaşıyormuş gibi yollarda sadece kendileri var zannediyorlar. Ne olacak kasislerin 100 metre ilerisi veya gerisinde hız ihlali olmayacak mı? Bırakın yolların her tarafına kasis yapmayı da o kasisleri sürücülerin kafalarına inşa edin.

burak d.
burak d. - 4 ay Önce

Zaten düz gözüken yolda bile hoplaya zıplaya gidiyoruz nasıl oluyor da yol o hale geliyorsa... bir de saçma kasislere hiç gerek yok

SIRADAKİ HABER