Çorum yaşam standartlarında son sıralarda

Forbes’in yaptığı araştırmaya göre Çorum, yaşam standartları sıralamasında Türkiye’de 81 il içinde 39,55 genel endeks puanı ile 60.sırada yer aldı.

Çorum yaşam standartlarında son sıralarda

FATİH BATTAR

Türkiye'de iş yapmak ve yaşamak için en iyi şehirler açıklandı. ABD merkezli ekonomi dergisi Forbes tarafından, 94 başlıktaki veri setine göre yapılan araştırmanın sonuçları, ülkemizde 'iş yapmak ve yaşamak için en iyi kentler'ini sundu.

Forbes’in yaptığı araştırmaya göre Çorum, yaşam standartları sıralamasında Türkiye’de 81 il içinde 39,55 genel endeks puanı ile 60.sırada yer aldı.

Derginin yaptığı araştırmaya göre ihracatta bir çok büyük şehiri geride bırakan Çorum, havalanı ve hızlı tren gibi hızlı ulaşım ağlarının eksikliğinden dolayı yatırım yapılacak iller arasında yer alamadı. Turizm yatırımları, turist atağı  gibi konularda da istediğini bulamayan tarih kenti Çorum, maalesef yaşam kalitesinin düşük gösterildiği iller arasında gösteriliyor.

Araştırmaya göre Türkiye’de yaşam standartı en düşük il Muş olarak gösterilirken, yaşam sdandartı en yüksek 10 il ise şu şekilde açıklandı; “İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya, Yalova, Bursa, Eskişehir, Trabzon.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekli
Emekli - 2 ay Önce

30 sene evvel memleketim diye geldim Çorum’a Türkiye nin en temiz şehri şeçiliyordu insanlar birbirini tanıyor yolda selam vermekten yoruluyorduk şimdi kimseyi tanımıyorsunuz yerliler terk etti Çorum’u adam soruyor nerelisin çorumluyum diyince hangi köydensin köyüm yok yerlisiyim diyince hangi mahalleden direk soramıyor aşevimizin sunnimisin diye hala aklı mezhepte Berlin duvarı yıkıldı bunlar kafasındaki duvarı yıkamadı bu her iki taraf içinde gerekli bu kafadaki insanların yaşadığı bir şehirde yaşam standartının yüksek olma şansına yok ya partici olacaksın ya tarikatçı ya şucu ya bucu ya ben normal T.C.vatandaşı olarak yaşamak istiyorum

Vekili başganı derken
Vekili başganı derken - 2 ay Önce

ensar kalitesini yaşıyor Çorum.

çorumlu az da olsa sorumlu
çorumlu az da olsa sorumlu - 2 ay Önce

Hiç şaşırmadım. Ülkemizde bir çok alanda son sıralardayız. Bunu görebilecek yöneticilerimiz maalesef yok. Herkes günü kurtarmaya çalışıyor.

SIRADAKİ HABER