Çorum’a yılın ilk karı yağdı

Türkiye genelinde etkili olan soğuk hava Çorum'da yerini kar yağışına bıraktı. 

Çorum’a yılın ilk karı yağdı

Türkiye genelinde etkili olan soğuk hava Çorum'da yerini kar yağışına bıraktı. 
Kar yağışı nedeniyle ayrı bir güzelliğe bürünürken, kartpostallık manzaralar oluştu. Kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar telefonlarına sarılarak öz çekim yaptı. 

Kar yağışıyla birlikte İl Özel İdaresi, Karayolları ve Çorum Belediyesi ekipleri il merkezi, köy yolları ve şehirlerarası yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı. İlçelerde etkili olan kar yağışı nedeniyle zaman zaman ulaşımlarda sorun yaşanıyor. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 30 santimetreyi bulduğu belirtildi. 
 

Okullar tatil edildi 
Gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. 
Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, "Yoğun kar yağışı sebebiyle Çorum merkez ilçemizde temel ve orta öğretim okullarımızda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir... Ayrıca, merkez İlçede görev yapan engelli ve hamile kamu personellerimiz de bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır" 

(İHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kar yağdı
Kar yağdı - 2 yıl Önce

Güzel kartpostallık fotoğraflar çekmişsiniz.Belki ödül de alır.Çorum AK lara bezendi.Ancak Çorum'un AK belediyesi öğlen olduğu halde şehir içinde kar temizleme çalışmalarında başarısız,Sadece Gazi ve İnönü caddelerinde yaya kaldırımlarında temizleme yapılmış,aynı caddelerin araç yolları hala karla kaplı,diğer yerlerde hiç bir çalışma yok.Yaradan yağdırdı, Rabbimin güneşi eritsin diye bekleyelim mi?

SIRADAKİ HABER