Çorum’da 4 firmaya ceza yolda!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle fahiş fiyat uygulayan işletmelere yönelik yapılan denetimlerde Çorum’da 4 firmaya haksız fiyat artışı uyguladığı gerekçesiyle ceza kesileceği açıklandı.

Çorum’da 4 firmaya ceza yolda!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle fahiş fiyat uygulayan işletmelere yönelik yapılan denetimlerde Çorum’da 4 firmaya haksız fiyat artışı uyguladığı gerekçesiyle ceza kesileceği açıklandı.

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen coronavirüs (covid 19) salgını nedeniyle, son zamanlarda sağlık ve temizlik ürünleri (dezenfektan, maske, kolonya vb.) ile temel gıda maddelerinde meydana gelen haksız fiyat artışlarından dolayı başlatılan denetimler çerçevesinde, Çorum Valiliği tarafından Ticaret İl Müdürlüğü koordinesinde, Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Vergi Dairesi Müdürlüğü personellerinden oluşturulan komisyonca eczaneler, ecza depoları, parfümeri, kozmetik temizlik ürünleri perakende ve toptan satıcıları olmak üzere toplam 62 firma denetlendi.  Koruyucu maske, dezenfektan, kolonya, temizlik malzemesi vb. 136 üründe; “Market, şarküteri, manav, gıda toptancıları ile sebze halinde olmak üzere 37 firmada; ‘Un, yağ, şeker, makarna, sebze, meyve vb. 53 ürün denetlendi.

1 ay içinde toplam 99 firmada 189 ürün için yapılan denetimler neticesinde, haksız fiyat artışı uyguladığı tespit edilen 4 firma, gerekli yaptırımlar için Ticaret Bakanlığı’na bildirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 17:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
A. YILDIZ
A. YILDIZ - 12 ay Önce

Bu firmalar neden açıklanamaz. Insanlarin zor zamanlarında bile haksız kazanç elde etmeye çalışan bu firmalar mutlaka günlerce, hatta aylarca en bilinen yollarla teşhir edilmeli....

Ortakoylu
Ortakoylu - 12 ay Önce

Hani gazeteciydiniz haber boylemi veriliyor 4 firmaya ceza yazilacakmis niye yazmiyorsunuz isimlerini yazinki asil cezayi vatandas versin oralardan alisveris yapmasin.

Sedat karagöz
Sedat karagöz - 12 ay Önce

Kuru fasulye ne kadar olmüş be yalan haber yapmayın kimsenin kimseye çeza falan yazdigi falan yok ama bu devlet adamligina sigmaz ayıp gunah

Fırsatçıları bilelim
Fırsatçıları bilelim - 12 ay Önce

Kimmiş bu ş..ler bilelim çorumlu olarak bunları...

Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Deşifre edilsin fırsatcı namusuzlar kimse alışeriş yapmasın o firmalarda

Fort
Fort - 12 ay Önce

Bilmem firmalara ceza kesildi deniyor kim bu firmalar niye ifşa etmiyorsunuz haber dogru olsa bile eksik bilgilendirmeden dolayı ..

Ali vel
Ali vel - 12 ay Önce

Ateş ölçer %500 artmış nereye sikaYet etmeliyiz.

Uğur y
Uğur y - 12 ay Önce

Aciklayin o firsatcilari vatandas da bilsin.

SIRADAKİ HABER