‘Çorum’u esnafımızla birlikte büyüteceğiz’

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)'ni ziyaret ederek, önümüzdeki aylarda Çorum için yapacakları yatırımları istişare etti ve bu konuda esnafın desteğini talep etti.

‘Çorum’u esnafımızla  birlikte büyüteceğiz’

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)'ni ziyaret ederek, önümüzdeki aylarda Çorum için yapacakları yatırımları istişare etti ve bu konuda esnafın desteğini talep etti.

Yapılan açıklamaya göre Ahlatcı, beraberinde İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ziyaret ettiği ÇESOB Başkanı Recep Gür'e, AK Parti olarak Çorum'u esnaf ve sanatkarlarla büyüteceklerini ifade ederek, büyüyen ve gelişen Çorum'dan da esnafın fazlasıyla kazançlı çıkacağını dile getirdi.
Hızlı tren ve Askeri Eğitim Birliği yatırımlarının kesinleştiğini, havaalanı ve savunma sanayi yatırımlarının da gündemlerinden düşmediğini ve bu yatırımları da kendi İl Başkanlığı döneminde Çorum'a kazandırmayı hedeflediğini kaydeden Yusuf Ahlatcı, amaçlarının Çorum'u da bölgesinde söz sahibi bir şehir yapmak olduğunu belirtti.

"Esnafımızla ve milletimizle ilgili her konuda gitmemiz gereken neresi varsa başımız gözümüz üstüne. AK Parti'mizin tek davası tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatandır" diyen Ahlatcı, esnaf ve sanatkârların istek ve taleplerini önemsediklerini ve birlikte Çorum'u kalkındıracaklarını kaydetti.
Askeri Eğitim Birliği'nin şehir merkezine yakın Çeşmeören YİBO'da konuşlanacağını vurgulayan Ahlatcı, "Birlikte her ay 3 bin asker eğitim görecek. Her ay devri daim olacak. Askerlerimizin ailelerini de sayarsak her ay 9-10 bin kişinin Çorumlu esnaf ve sanatkara çok şeyler kazandıracağını düşünüyoruz." diye konuşu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ÇESOB Başkanı Recep Gür ise, Çorum için kim taş üstüne taş koyuyorsa onlarla birlikte hareket edeceklerini ve Çorum'un faydasına ne yapılması gerekiyorsa esnaf ve sanatkarlar olarak yapmaya hazır olduklarını kaydetti.
Ziyarette Birlik yöneticileri Kahveciler ve İnternetçiler Odası Başkanı Nesimi Özkubat ile Dikiciler ve Kunduracılar Odası Başkanı Halil Gürbüzer de hazır bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER