Çorum’un Acemi Birliği’ne ne oldu?

2018 yılı seçim döneminde Çorum’a verilen sözlerden biri olan Acemi Birliği unutuldu.

Çorum’un Acemi Birliği’ne ne oldu?

FATİH BATTAR
2018 yılı seçim döneminde Çorum’a verilen sözlerden biri olan Acemi Birliği unutuldu. Yeri bile belli olan ancak akıbeti ne olduğu bilenmeyen acemi birliği Çorum’a ne zaman gelecek merak konusu.

Seçim döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgat mitinginde Yozgat’a acemi birliği müjdesi vermişti. Havaalanını ve Acemi Birliği müjdesini Yozgat alınca harekete geçen Çorum Milletvekilleri Çorum’a Acemi Birliği kazandırmak için kolları sıvamıştı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşen milletvekilleri Çorum’a Acemi Birliği kazandırılacağı müjdesini Çorum kamuoyu ile paylaşmıştı. 

ÇALIŞTAY DÜZENLENECEKTİ
AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, 30 Nisan 2019 tarihinde belediye başkanları ve ilçe başkanları ile istişare toplantısında Acemi Birliği konusunda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la görüşme yaptıklarını ve kendilerinin önümüzdeki süreçte Çorum’a geleceğini açıklamış hatta bu kapsamda istişare toplantısı ve çalıştay düzenleneceğini belirtmişti. 

Şeker Fabrikası’nın arkasındaki Çeşmeören YİBO’nun acemi birliği olacağı açıklandı ama aradan 1 yıl geçmesine rağmen acemi birliğinin akıbeti merak konusu.  Acemi Birliği konusunda siyasilerden hiçbir ses seda yok. 
Pandemi nedeniyle  tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de hem ekonomik hem de sağlık olarak zorlu bir süreçten geçiyor. Dünyanın gelişmiş ülkeleri bu süreçte maske dahi bulamazken, Türkiye sağlıkta dünya ülkelerine örnek olmayı başardı. Tabi bu süreçte yatırımlar da haliyle durdu ancak acemi birliğini bir yatırım olarak görmek ne kadar doğru. Çorum halkı seçim döneminde verilen sözlerin tutulmasını, Acemi Birliği ve hızlı tren konusunda sevindirici haberler bekliyor. 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 10:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalan Hepsi de
Yalan Hepsi de - 1 yıl Önce

Bu Çorum’un Tek düşmanı var hadi istemeyeni diyelim, kim peki ? En tepedeki...
Her seçim sizin bakan’ınız benim diyip Çorum a bakan vermez. Bakan seçilecek milletvekillerini aday Göstermez . Ortaokul mezunu vekil olur, bilmem hangi Sendikacı hangi vakıfçı derken Şöyle bi bakın Yoktur.

Geçmişte bi vekili bir etnik kökeni ihya etti, şimdiki de kendi kökenini şımarttı. 18 senedir bi yeğeniyle, bir de anasının köylüsünü oturtmadığı koktuk kaldımı?

Derken şimdiKi sistemde bakanlar herkeslerden seçiliyorya güya Ama gene yok. Lakin Yozgat’tan Kendine Yardımcı seçer . havaalanı -demiryolu -acemi birliği Yozgat’a Tokat’a Amasya’ya gider tabi.

Çorum a , Amasya’lı İl başkanI seçtirir, merzifon havalanı önüne Çorum adını ben yazdırtmadım der bunlarınkiler şak şak şakk.
Ama Amasya’ya Yozgat’lı Belediye başkanı koyar, ikinci dönem uyanır Amasya’lı Ve seçmez ! Çorum olsa kesinlikle seçer devam ederdi o düzen... yani müstehaksınız hemşerilerim.

Ah et
Ah et - 1 yıl Önce

Gelecek seçim de yine aynı yalanı yuttururlar, at yalanı seveyim inananı, ne zaman seçim vaatleri yerine getirilmiş ki uyu yavrum ninni yalanlarla vaatlerle uyutayım seni

sade vatandaş
sade vatandaş - 1 yıl Önce

Seçim zamanı bi yaklaşsın hele ne acelesi var. O zaman Çorum'un bakanı gelir; havaalanı, hızlı tren, acemi birliği, polis koleji, çevre yolu, ikinci hastane, vs.vs. programa aldıklarını ve en kısa sürede çalışmaların İnşaAllah başlayacağını müjdeler (alkış, kıyamet tabi bu arada). Ama sadece müjdeler o kadar. Çok fazla bişey beklememek lazım. Cadde yaparız, yol yaparız, havuz yaparız, kavşak yaparız, yaptığımız yollara senesi dolmadan yama yaparız vs.vs.

Uğur y
Uğur y - 1 yıl Önce

Güzel memleketimin güzel insanları nelere kanmadıki Amasya Yozgat aya Corum yaya yararlı ne yaptilar.

Mustafa okzya
Mustafa okzya - 1 yıl Önce

Sami ceylan varken her sey olur o kendi adamlarini bulup acemi birligi kurar rahat olun siz

Su akar çorumlu bakar
Su akar çorumlu bakar - 1 yıl Önce

Aha akpnin masallarını yıllardır yemekten bıkmadınız hala medet umuyorsuniz siz tıpış tıpış oy verin gerisini boş verin

Hızlı siyasetçi
Hızlı siyasetçi - 1 yıl Önce

Yatılı okulu seçim öncesi hemen acemi er birliği yaptılar.Siyasetçilerimizin hızına hayranım.Asker göndermeyi kim unuttu?

OHOOOOO
OHOOOOO - 1 yıl Önce

YA KARDEŞİM ÇOK KALİTELİ VEKİLLERİMİZ O TRENİ 15 TEMMUZ DA KAÇIRDILAR BAZI ASKERİ BİRLİKLER ANKARADAN BAŞKA YERLERE NAKİL EDİLİRKEN AKILLARINA BİLE GELMEDİ MEKANİZE BİRLİKLER MESELA ÇORUM A KAYDIRILABİLİRDİ GEÇMİŞ OLSUN.DÜŞÜNMEYİN BÖYLE ŞEYLERİ


SIRADAKİ HABER