Çorum’un parlayan caddesi

5 yıl öncesine kadar boş arsaların bulunduğu Dr. İlhan Gürel Caddesi, şehrin gelişmesi ve büyümesi ile birlikte Çorum’un parlayan yıldızı oldu.

Çorum’un parlayan caddesi

HABER/YORUM: FATİH BATTAR

5 yıl öncesine kadar boş arsaların bulunduğu Dr. İlhan Gürel Caddesi, şehrin gelişmesi ve büyümesi ile birlikte Çorum’un parlayan yıldızı oldu.

Canlılıkta şehrin en işlek caddesi Gazi Caddesi’ni yakalayan Dr. İlhan Gürel Caddesi’nde konut ve dükkan fiyatları da 2 yılda iki katına çıktı. Öğrenci yurdu, kafeler, mağazalar ve alışveriş merkezleri ile adeta büyüyen ve gelişen Çorum’un incisi konumuna gelen cadde, esnafın yüzünü de güldürüyor.

5 yıl öce boş arazilerin bulunduğu cadde bugün şehrin en işlek caddeleri ile yarışırken, caddede ev fiyatları dudak uçuklatıyor, arsalar milyon liralara satılıyor.

EV FİYATLARI MİLYON TL'YE DAYANDI

Boş arazilerin bulunduğu cadde iken şehrin işlek caddelerinden biri haline gelen Dr. İlhan Gürel Caddesi’nde yaşanan inanılmaz değişim ve inşa edilen lüks konutlar, gayrimenkul fiyatlarına da yansıdı, konut ve işyeri fiyatları tavan yaptı. Bölgedeki 2+1 konutlar bile 300 bin TL'den alıcı buluyor. Lüks olarak tanımlanan 4+1, 5+1 dairelerin fiyatları ise 600 ile 800 bin TL arasında değişiyor. Dubleks konutların değerleri ise milyon TL'ye dayanmış durumda.

Caddenin popülaritesi konut ve işyeri kiralarına da yansımış durumda. İşyerlerinin aylık kiraları, konumu ve özelliğine göre 3 bin ile 15 bin TL arasında değişiyor. En ucuz konut kirası ise bin TL'den başlıyor ve konutun özelliğine göre 3 bin TL'ye kadar yükseliyor.

YATIRIMCILARIN GÖZDESİ

Caddenin önemli bir merkez haline gelmesi yerli ve yabancı yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Lüks konutları, alışveriş merkezi, öğrenci yurdu ve kafeleri ile cazibe merkezi haline gelen cadde yerli ve yabancı yatırımcılar yatırım yapmak için sıraya girmiş durumda. Hemen hemen  her ay bir işletmenin açıldığı cadde Buharaevler mahallesine yakın olmasından dolayı Buharaevler’de gayrimenkul sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor. Özellikle kafelerin farklı bir canlılık kattığı caddede akşamları iş stresinden ve aileleri ile birlikte güzel vakit geçirmek isteyen vatandaşların akınına uğruyor.

Cazibe merkezi haline gelen caddenin yeni yatırımlarla daha da gelişmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aa
Aa - 3 yıl Önce

O zaman bu haberi maliye bir ihbar kabul edip işlem başlatmalı.alım satımlardan ne kadar harç ödeniyor.ne kadar kira geliri beyan ediliyor.

hasan
hasan @Aa - 3 yıl Önce

inşaat sektörü ve gayrimenkul kira toplama sektörü neredeyse tamamen vergiden kaçaktır. Alım satım ve komisyonculuk zaten %100 kaçak... İnşaatın altın döneminde ortalama bir inşaattan kılçıksız 1 milyon kazanıp göstermelik vergilerle(10-20 bin) işi bitirdiler. İyi anlaşmalarda alttaki dükkan bonus kaldı. Yani kazanç 2-3 milyonu gördü. Vergi? YOK. Daire satışlarında şu kadara kadar kredi serbest üstü yasak diyordu müteahhitler. Elbette zarar eden batan kaçanda oluyor. Dükkan kiralarıda zaten düşük gösteriliyor. Yüksek gösterilse bile stopaj saçmalığı adı altında oturan esnaf ödüyor vergisini. Ama en çok vergi ödeyenler plaketini dükkan sahibi alıyor...Maliyecilerde gariban esnafa dükkan basıp yok Z raporu göster, fatura koçanını çıkart.... Bilmiyorum hata nerede???

19
19 - 3 yıl Önce

Ucuz reklam yapılmış.

Selma karagoz
Selma karagoz - 3 yıl Önce

Fiyatlar çok abartılmış Allah tan korkun be sanki taksim beyoglu

Ff
Ff - 3 yıl Önce

Bu bi ihbardır maliye iş başına belediye iş başına yok üç kuruşa öle beş para

İzci
İzci - 3 yıl Önce

Şişirme rakamlar, 3-4 ay önce 4+1 daire 290 TLye satıldı

cicek
cicek - 3 yıl Önce

bunlarla ugrasana kadar neden coruma havalimani hizli tren yok onemlisi is imkani yok once bunlara onem verin lutfen

İhsan C.
İhsan C. - 3 yıl Önce

Şaka haberimi bu?

Gercek
Gercek - 3 yıl Önce

Tamamiyle gerçeklerden uzak sisirme bir haber


SIRADAKİ HABER