Davos Villa Sitesi Çorum’un yeni yaşam merkezi olacak

Bahçelievler Mahallesi Hoyhoy Tepesi’nde Çorum’un en prestijli projesi hayata geçiriliyor. Ekrem Keçeli-Erol Battal işbirliği ile Çorum’a kazandırılacak olan Davos Villa Sitesi’nin inşasına başlandı. Yaşam merkezinde çalışmaların başlaması nedeniyle dua edilip ve kurban kesildi.

Davos Villa Sitesi Çorum’un  yeni yaşam merkezi olacak

FATİH AKBAŞ

Bahçelievler Mahallesi Hoyhoy Tepesi’nde Çorum’un en prestijli projesi hayata geçiriliyor. Ekrem Keçeli-Erol Battal işbirliği ile Çorum’a kazandırılacak olan Davos Villa Sitesi’nin inşasına başlandı. Yaşam merkezinde çalışmaların başlaması nedeniyle dua edilip ve kurban kesildi.

Ekrem Keçeli 28 yıldır İsviçre’de inşat sektöründe bulunduğunu ve oradaki kaliteyi Çorum’a getirdiğini söyledi.

Hoyhoy Tepesi’nde 110 bin metrekare alana inşa edilecek yeni yaşam merkezi hakkında bilgiler veren Ekrem Keçeli, “Davos Villa Sitesi olarak isimlendirdiğimiz Çorum’un yeni yaşam merkezinde 110 bin metrekare alanda 76 adet villa bulunacak.

300 metrekare kapalı alana sahip olacak villaların 800 metrekare büyüklüğünde bahçesi olacak.  Her villanın kendine özel yüzme havuzu da var. Talebe göre yüzme havuzu kapalı olarak da yapılabilecek. Havuzlar rüzgar akşını engelleyecek şekilde planlandı. Her villanın kendi otoparkı, çocuk oyun alanları, Türk hamamı, Fin hamamı ve saunası da bulunacak. İsteğe bağlı olarak güneş enerji sistemi, araç şarj istasyonu ve asansörde yapılabilecek.”dedi.

‘EV DEĞİL YAŞAM ALANI YAPIYORUZ’

Davos Villa Sitesi’nde sadece bir ev değil modern yaşam merkezi oluşturduklarını kaydeden Keçeli, “Villalarımızda E1 Belgesi olmayan hiçbir malzemeyi kullanmayacağız. Biz burada sadece bir ev değil bir yaşam alanı oluşturuyoruz.  3 etap halinde hayata geçireceğimiz projeyi 3 yılda bitireceğiz.” şeklinde belirtti.

Ekrem Keçeli projenin su, kanalizasyon ve yol gibi alt yapı ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan Çorum Belediyesi’ne de teşekkür etti.

Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak’ın yaptığı duanın ardından kurban kesilerek ilk kazma vuruldu. Programa Erol Battal, Ali Battal, Mimar Gökhan Semiz, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kızıltepe, Yeniyol Mahallesi Muhtarı Seydi Demiray da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 20:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

Her şeyiniz yabancı başka isim mi yok davos muş. Yabancı seviciler

MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 2 ay Önce

Çoruma has bi isim bulamadınızmı.Her şeyimizde yabancı yı taklit sevdası.Biz ihya olmayız arkadaş .anlayan anladı .

Emekli
Emekli - 2 ay Önce

Bugünki ekonomik şartlarda kime satmayı düşünüyorlar acaba

Muhammed
Muhammed - 1 ay Önce

Önce alt yapı çalışmaları yapılsın Allah aşkına..En son binasını inşa edin.Memleket iş görsün ev görsün varsın ismi Davos olsun olsunda villa olsun ama sağlam iş olsun.

SIRADAKİ HABER