Engelli araçlarının tamiri için atölye kuracaklar

Hitit Üniversitesi Engelsiz Öğrenci Birimi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu iş birliğinde Çorum Engelsiz Yaşam Derneği üyeleri için “Engelli Araçların Bakım ve Tamiratı”nı içeren bir eğitim verdi.

Engelli araçlarının tamiri için atölye kuracaklar

Hitit Üniversitesi Engelsiz Öğrenci Birimi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu iş birliğinde Çorum Engelsiz Yaşam Derneği üyeleri için “Engelli Araçların Bakım ve Tamiratı”nı içeren bir eğitim verdi.

Toplamda üç gün süren eğitim süresince, öğretim elemanları Öğr. Gör. Bünyamin Çiçek, Öğr. Gör. İ. İlker Yurttaş ve Öğr. Gör. Önder Yakıştıran tarafından engelli araçların mekanik aksamları, elektronik aksamları, arıza kontrolü, parça değişimi, tamirat ve bu süreci kapsayan iş güvenliği esasları hakkında bilgiler verildi.

KURSİYERLERDEN REKTÖR ALKAN’A TEŞEKKÜR

Eğitimin tamamlanmasının ardından eğitime katılan kursiyerler Ertuğrul Kazak, İsmet Arslan, Serhat Akça, Kemal Özuzun ve Zekeriya Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bahat Comba, Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Doç. Dr. Selen Özakar Akça ve eğitimi veren öğretim elemanları da hazır bulundu.

Üniversite tarafından verilen eğitimden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Çorum Engelsiz Yaşam Derneği Dernek Başkanı Ertuğrul Kazak, aldıkları eğitim sonrasında engelli araçların tamiratında yaşadıkları mağduriyetin giderildiğini belirterek bu konuda en büyük desteği de Hitit Üniversitesi’nden gördüklerinin altını çizdi.

Eğitim sonrasında bir tamir atölyesi açacaklarını söyleyen Dernek Başkanı Kazak, böylelikle atıl durumda bulunan tekerlekli sandalyelerin tamirinin yapılarak ihtiyacı olanlara da kolaylıkla dağıtılabileceğini vurguladı. Ertuğrul Kazak, verilen eğitimden ve destekten dolayı başta Rektör Prof. Dr. Alkan olmak üzere eğitimin verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Üniversitenin sahip olduğu bilgi birikimini topluma yansıtmak için büyük çaba sarf ettiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan da “Hitit Üniversitesi olarak toplumla iç içe olunması gerektiğine yürekten inanıyoruz. Sahip olduğumuz akademik bilgiyi sizlerle paylaşmayı ve ilimize her anlamda dokunabiliyor olmayı çok önemsiyoruz. Yaşadığınız toplumu bilmelisiniz. Toplumla iç içe olursanız çözüm üretebilirsiniz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yapmalıyız. Sizlerin hayatını kolaylaştıracak her türlü mekanizmayı üniversiteler olarak karşılamalıyız” dedi.

Üniversitenin bu ve benzeri projelerin gerçekleştirilmesine büyük önem verdiğini ifade eden Rektör Alkan, imkanlar çerçevesinde her zaman bu çalışmalara destek vermeye devam edeceklerini belirterek ilk aşamada yeni bir eğitimin de verileceğini sözlerine ekledi.

Ziyaret sonunda eğitimi tamamlayan kursiyerlere Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER