Fen Lisesi öğrencileri bölge birincisi

TÜBİTAK 2204 Liselerarası Proje Yarışmalarına, Çorum Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Ali Altuntaş rehberliğinde katılan Berkay Saatcı ve Bahar Salman adlı öğrenciler, bölge birincisi oldu.

Fen Lisesi öğrencileri bölge birincisi

TÜBİTAK 2204 Liselerarası Proje Yarışmalarına, Çorum Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Ali Altuntaş rehberliğinde katılan Berkay Saatcı ve Bahar Salman adlı öğrenciler, bölge birincisi oldu.

Öğrencileri tebrik eden Çorum Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Saatcı, başarılarının devmını dileyerek, şunları söyledi:
“TÜBİTAK 2204 Liselerarası Proje yarışmalarında ‘İmplant Kaplamasında Alternatif Bir Model’ adlı proje TÜBİTAK Liseler Arası Araştırma Projeleri Yarışması'na Samsun Bölge Sergisi'ne davet edildi. Bu proje kapsamında Biyoloji Öğretmeni Ali Altuntaş, Berkay Saatçı ve Bahar Salman adlı öğrencilerimiz okulumuzu temsil ettiler. Proje yarışmalarına Biyoloji Öğretmeni Ali Altuntaş rehberliğinde katılan öğrencilerimiz Berkay Saatci ve Bahar Salman "İmplant Kaplamalarında Alternatif

Bir Model" adlı projeleriyle Samsun Bölge'de 1. olarak Türkiye Finali'nde yarışmaya hak kazandılar."
Başarının Çorum'da sevinçle karşılandığını belirten Saatcı, "Cuma günü velileriyle birlikte öğrencilerimizi, danışman öğretmenimizi, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulumuzdan Sönmez Çalışkan ve Okul Müdürümüz Murat Öncül'ü makamında ağırlayan Milli Eğitim Müdürümüz Yahya Çoban öğrencilerimizi tebrik ederek onlara plaket ve hediyelerini takdim etti. 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi'nin bu önemli başarısının hem okulumuz hem de Çorum'umuz açısından çok değerli olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürümüz Yahya Çoban, bu kıymetli projeyle çocuklarımızın Ankara'da yapılacak Türkiye Finali'nde de dereceye girmesini umduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti. Okul Aile Birliği Yönetimi olarak öncelikle öğrencilerimizi, onlara rehberlik yapan Ali Altuntaş Öğretmenimizi ve onlara idari anlamda destek veren Okul Yönetimimizi tebrik ediyor, proje çalışmaları sırasında öğrencilerimize bilimsel anlamda destek veren Hitit Üniversitesi öğretim üyelerine, Hitit Üniversitesi laboratuarlarını kullanmamızı sağlayan Rektörümüz Sayın Reha Metin Alkan'a teşekkür ediyoruz. Ayrıca, laboratuarlarını bizlere açan Ankara Başkent Üniversitesi ve Çorum Elitpark Hastanesi yönetimine de teşekkür ediyoruz." dedi. 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ücret
Ücret - 3 yıl Önce

2015-2016 eğitim yılının son haftasına ait,mesleki teknik liselerin koordinatör ücretlerini ödetin.Yanınızda sürekli gezen idareci,bu ücretlerin ödenmesine o vakitte engel olmuştu.

SIRADAKİ HABER