Greyder, analiz için HÜBTUAM’ı tercih etti

Hitit Üniversitesi ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında Greyder Firması ile “Ayakkabı Üretiminde Kullanılan Deri ve Türevlerinin Analizi” ile ilgili protokol imzaladı.

Greyder, analiz için  HÜBTUAM’ı tercih etti

M.BURAK YALÇIN

Hitit Üniversitesi ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında Greyder Firması ile “Ayakkabı Üretiminde Kullanılan Deri ve Türevlerinin Analizi” ile ilgili protokol imzaladı.

İmza töreninde Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, HÜBTUAM Müdürü İrfan Kurtbaş ve Greyder Genel Müdürü Süreyya Kavlu hazır bulundu.

İmza töreninde konuşma yapan HİTÜ Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Greyder’in Türkiye’nin gururu bir firma olduğunu belirterek, birlikte çalışma yapmanın gurur verdiğini söyledi.

İşbirliklerin devam edeceğini de dile getiren Rektör Alkan, “Greyder gibi profesyonel bir firma ile çalışmak çok keyifli. Kalite kurgusuyla yapılan bir laboratuvarımız olduğu için biz bu süreçleri çok kolaylıkla geçiyoruz. Bu projelerin devamı gelecektir. HİTÜ’yü 15. sıraya çıkaran şey bu laboratuvarlardır. Onun için en önce bunlar yapıldı” dedi.

Greyder Genel Müdürü Süreyya Kavlu da ayakkabı analizlerinin yasal olduğunu ifade ederek, “Hem yasal gereklilik hem de biz kendimizi rahatlatmak için yapıyoruz. Burada aranan şey insan sağlığına zararlı bir şeyin olup olmadığı. Yasal bile olmasa biz bunu şirket olarak görmek istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından laboratuvarlar gezildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 4 yıl Önce

rehanın fakir fukara ile iş yaptığı görülmüş mü? hep iş adamlarıyla.

İsmet
İsmet - 4 yıl Önce

Reha ya bedava ayakkabı vermişler mi is sis de ayakkabı almış mı

Ayakkabi
Ayakkabi @İsmet - 4 yıl Önce

Reha Hocanin yeterince ayakkabisi var ama senin ahlakin yok.

Yazik
Yazik - 4 yıl Önce

Adamin eşini de katarak yorum yapan hainlere lanet olsun.

Nasil Çorumlu
Nasil Çorumlu - 4 yıl Önce

Bu kadar önemli bir konuyu, bir çift ayakkabi seviyesizliğine indirgeyenlere yaziklar olsun. Rektörlükten başka yere gönderilen insanlar, ahlaksizlik yapmayin.

smooth
smooth - 4 yıl Önce

Yazıklar olsun. Rektörün odasının her gelene açık olduğu başka bir üniversite var mı? Sen ve siz karekter yoksunları hangi ahlaklı talepleriniz cevap bulmadı? Hitit ile başlayıp bu haberler ile gündeme gelen kaç üniversite var? Bunlar sizin hayelleriniz ötesinde şeyler... kokuşun....

SIRADAKİ HABER