“Güçlü aile, güçlü toplumu, güçlü toplum da güçlü Türkiye’yi oluşturur”

AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu, nesli korumanın, aileyi korumakla mümkün olduğunu belirterek, “Güçlü Aile, güçlü toplumu, güçlü toplum da güçlü Türkiye’yi oluşturur” dedi. 

“Güçlü aile, güçlü toplumu, güçlü toplum da güçlü Türkiye’yi oluşturur”

AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu, nesli korumanın, aileyi korumakla mümkün olduğunu belirterek, “Güçlü Aile, güçlü toplumu, güçlü toplum da güçlü Türkiye’yi oluşturur” dedi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı söz alan AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu, aile kurumunun önemine dikkat çekti. 
 Bugün, bireysel, sosyal ya da küresel boyutta yaşanan bütün sıkıntıların, ya da güzelliklerin, aileyle doğrudan güçlü bir ilişkisi olduğunu dile getiren Kavuncu, daha müreffeh bir gelecek için muhtaç olduğumuz temel değerlerin, öncelikle ailede hayat bulacak, oradan topluma ve dünyaya huzur katacağına işaret etti. 

İslam dinin ailede adaletin, ahlakın, fedakârlığın, sorumluluk bilincinin, hâkim kılınmasını; eşlerin birbirine güven duymasını ve bağlılık göstermesini, sevincinde, kederinde paylaşılmasını istediğini kaydeden Erol Kavuncu, konfor düşkünlüğünün, bencilliğin girdabında, huzurun kaybedildiği, sevginin maddi kaygılar içerisine hapsedildiği dünyamızda, en çok aile değerlerinin zarar gördüğünün altını çizdi. 
 Günümüzde sevgi, şefkat ve rahmetin merkezi olması gereken ailenin, her geçen gün şiddet ve nefretin mekânı haline geldiğine dikkat çeken Kavuncu, “Ailelerde yaşanan olumsuzluklar, zamanla toplumun psikolojisini de olumsuz yönde etkilemekte ve aile-toplum sarmalında hayatı kuşatmaktadır. Diğer taraftan aile kurumunun zayıflamasına sebep olan nedenlerin en başında şiddete teşvik eden, gayri meşru çarpık, sapkın ilişkileri özendiren, sadakati önemsizleştiren yayınlar gelmektedir. Medeniyetimizden tevarüs ettiğimiz değerlerimizi yozlaştıran, her türlü söylem ve özellikle yazılı ve görsel medyada yapılan olumsuz yayın ve içerikler nesillerimizi ve geleceğimizi tehdit etmektedir. Zira yıkmak kolay, yapmak zordur. Tek derdi para kazanmak olan yapımlar için sadece izleyici tarafından ilgi görüyor diye bizi biz yapan değerlerimizi ayaklar altına alan yapımlara prim verilmesini tasvip etmek asla mümkün değildir. Esasen, değerlerimizi, ailemizi korumaya ve güçlendirmeye yönelik yayınlar yapılması, basın, yayın tüm medya organlarının en başta gelen sorumluluğudur. Dünyanın hiçbir yerinde kendi milletinin değerlerini, kurumlarını yıpratan, örseleyen bir medyanın varlığı düşünülemez ve kabul edilemez” diye konuştu. 

 Hangi açıdan bakılırsa bakılsın hiçbir gerekçe ya da meşgalenin aile olmayı ertelemeye ve aileyi ihmal etmeye mazeret olamayacağının altını çizen Kavuncu, “ Hiçbir kariyer, meslek ya da hedef aile olmaktan, ana-baba olmaktan daha önemli kabul edilemez. Hiçbir sorumluluk baba ya da anne olma sorumluluğundan daha büyük olamaz. Gerçek 'beka meselemiz' olan aile ve nesil güvenliğimiz, en az can ve mal güvenliğimiz kadar değerlidir ve dokunulmazdır. İffet ve haysiyetimiz mukaddestir, helal dairesinde yaşama gayretimiz de mukaddestir. Aile hem kadının, hem de erkeğin iffetini, saygınlığını ve haklarını koruyan en değerli kurum, en güvenli limandır. Nesli korumak, aileyi korumakla mümkündür. Güçlü Aile, güçlü toplumu, güçlü toplum da güçlü Türkiye’yi oluşturur” şeklinde konuştu. 

“Aile tükenirse, umutlarımız tükenir, aile tükenirse geleceğimiz tükenir, yarınlarımız tükenir” diyen Kavuncu, şunları kaydetti; “Tarih boyunca aileyi hedef alan, kadını anne olmaktan, erkeği de baba olmaktan uzaklaştırıcı tavır, davranış ve düşünceler, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlık kabul edilmiş bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş, hem de lanetlenmiştir. Her türlü hastalıklı davranışlardan neslimizi korumak ise en başta TBMM’nin biz milletvekillerinin asli ve öncelikli görevimizdir. Aileyi korumanın ve güçlendirmenin, ailede huzuru yaşamanın yegane yolu Peygamber efendimizin gösterdiği değerleri ailede hâkim kılmaktan geçmektedir. Peygamber Efendimiz tüm aile fertlerine daima şefkat,merhamet ve adaletle davranmış, bütün ilişkilerinde insan onuruna saygıyı esas almıştır. “Sizin en hayırlınız, eşine, ailesine karşı en hayırlı olanınızdır. Ben de aileme karşı en hayırlı olanınızım.” hadis-i şerifi bu hakikatin güçlü bir ifadesidir” 

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 18:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

SAYIN VEKİLİM ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ AMA PROBLEMLİ AİLELERİ ARAŞTIRDINIZMI PROBLEMLİ ÇOCUKLARIN ÇOĞUNLUĞU EŞİ ÇALIŞAN AİLELERDEN OLUŞTUĞUNU GÖRÜRSÜNÜZ AİLEYE BİR ARADA TUTMAK İSTİYORSANIZ ÇALIŞMAYAN AİLELERİNE DESTEK VERİLMELİDİR KARI KOCA ÇALIŞAN AİLELERİN ÇOCUKLARI SOKAKLARDA TERÖR HALİNE GELİYOR ÇALIŞAN AİLELERE YARDIM YAPACAĞINIZA AİLEYİ BİR ARADA TUTUP GÜÇLÜ BİR AİLE YAPISI OLMASSA TEMELİ OLMAYAN BİR BİNA OLUR ŞUANKİ GENÇLİK YARIN NE OLUR BİLMİYORUM BİZİM ÇOCUKLARIMIZI BİZ YETİŞTİRMESSEK YETİŞTİRENLERİN KÖLESİ OLMAYA MUHTAÇ OLURUZ

Güçlü aile
Güçlü aile - 2 yıl Önce

Bayanlara özgürlük adı altında şımarttınız. İstanbul sözleşmesi çıkardınız erkekleri değersizleştirdiniz. Kadın beyanı esas dediniz erkekleri mahsur ettiniz. Bu kanundan sonra kadın cinayetleri arttı. Aile temelleriyle oynadınız. Bu kanunların cezasını yine garibanlar çekiyor sizlerin başına gelse uygulanmaz ama. Şu bir gerçek sizler olmayana değil olana veriyor sunuz bol keseden. Müslüman ülkede azınlık bir kesimi mutlu etmek için tuhaf kanunlar çıkarıyor sunuz. İslam dini ne diyor uygulayan yok üstüne görmezden geliyorsunuz. Allahım sabır versin darda olanlara.

SIRADAKİ HABER