Gür’den ölçü aleti kullananlara uyarı

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, ölçü ve ölçü aleti kullanan esnaf ve sanatkârları uyardı. 

Gür’den ölçü aleti kullananlara uyarı

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, ölçü ve ölçü aleti kullanan esnaf ve sanatkârları uyardı. 
Gür, 28 Şubat 2019 tarihli ve 30700 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa geçici muafiyet maddesi eklendiğini hatırlattı.

Recep Gür, bu muafiyet ile 1 Aralık 2018 tarihinden önce damgası kopmuş, bozulmuş ve damga süresi geçmiş olduğu için cezai duruma düşmüş ölçü aletleri kullanıcılarının 28 Şubat 2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde 28 Mayıs 2019 tarihinde son bulması sebebiyle ölçü aleti türüne göre ilgili il müdürlüklerine, belediyelere ve yetkili muayene servislerine periyodik muayene başvurusunda bulunmaları halinde, söz konusu fiilden dolayı herhangi bir idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgasını yaptırarak ölçü aletini kullanabileceklerini ifade etti.

Ayrıca, Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce belgelendirilen Yetkili Muayene Servis bilgilerine http://corum.sanayi.gov.tr internet adresi tüm duyurular bölümünden ulaşılabileceğini vurgulayan Gür, ülkemizde bulunan Yetkili Muayene Servis bilgilerinin tamamına ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü'nün http://msgm.sanayi.gov.tr internet adresi Yasal Metroloji Bilgi Sistemi menüsünden ulaşılabileceğini sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER