Hastanemiz gurur vermeye devam ediyor

Sağlık Bakanlığı Anne-Bebek Sağlığı konuşundaki başarılı yönetim ve sonuçları ile ilgili Türkiye genelinde Bakanlık’tan Teşekkür Belgesi alan 11 hastane arasında yer aldı.

Hastanemiz gurur vermeye devam ediyor

EROL TAŞKAN
Sağlık Bakanlığı Anne-Bebek Sağlığı konuşundaki başarılı yönetim ve sonuçları ile ilgili Türkiye genelinde Bakanlık’tan Teşekkür Belgesi alan 11 hastane arasında yer aldı.

Gelişimi ve başarılarıyla Çorum’u sağlık alanında bölgenin yıldızı yapan Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, başarılarıyla Çorumlular’ı gururlandırmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nca Anne Bebek Sağlığı Hizmet sunumunda önemli bir yeri olan; Bebek Dostu Hastane, Anne Dostu Hastane, Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi unvanlarını alarak Ulusal Anne Bebek Sağlığı Programlarının yürütülmesindeki başarılı çalışmalarından ve değerli katkılarından dolayı 11 sağlık tesisine Teşekkür Belgesi verildiği açıklandı.

Teşekkür Belgesi alan hastaneler şu şekilde sıralandı: T.C. Sağlık Bakanlığı Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Adana Şehir Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Eskişehir Şehir Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Konya Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Manisa Şehir Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Sivas Numune Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Hastanede eksik bölüm hala çok hemde önemli bölümler. Örneğin inme bölümü yok beyne pıhtı attığında anjiyoyla açamıyoruz samsuna ankaraya sevk ediliyor hastalar. Zaman çok önemli bu durumda yolda 2 3 saat boşa kaybediliyor belki rahatlıkla kurtulacak hasta ya ölüyor ya yatalak kalıyor nasıl eğitim araştırma hastanesiyiz anlamış değilim en önemli bölümler yok

SIRADAKİ HABER