‘Havaalanı onur meselemiz’

Vakıf 19 Yönetim Kurulu Başkanı Alper Bilan, yıllardır Çorum’a vaat edilen fakat bir türlü hayata geçirilemeyen havaalanının Çorum halkı için artık onur meselesi olduğunu söyledi.

‘Havaalanı onur meselemiz’

Vakıf 19 Yönetim Kurulu Başkanı Alper Bilan, yıllardır Çorum’a vaat edilen fakat bir türlü hayata geçirilemeyen havaalanının Çorum halkı için artık onur meselesi olduğunu söyledi.

Havaalanı meselesinin çözülmemesinde Çorum vekillerinin de payının olduğunu ifade eden Bilan, şu açıklamayı yaptı: 

“Gelen giden heyetler, ardından boş vaatler, bu da yetmiyormuş gibi dışarıdan engele gerek yok içimizden birilerinin “Havaalanı Çorum için öncelik değil” demeçlerinden sıkıldık artık. Şunu herkes anlasın; havaalanı Çorum için bir ihtiyaçtır. Sanayi ve turizmin gelişmesinin olmazsa olmazıdır ve Çorum halkının onur meselesidir. Potansiyeli olmayan illere yeni havaalanı yapılırken Çorum'da yarım kalan havaalanı neden tamamlanmaz? Mesele para ve maliyet ise bir iş adamımız çıkmış ‘100 milyon TL katkı vereyim yapın’ diyor. Bu çok ciddi bir destek ve iradedir. Sayın Ahmet Ahlatcı’ya bu destek için sonsuz teşekkürler. Maddi soruna da çözüm bulunduğuna göre havaalanı konusu neden çözülmez? Bu desteklere rağmen havaalanı meselesinin çözülmemesinde bundan sonra Çorumlular iyi niyetli düşünmeyecek, bu işte art niyet arayacaktır. Sayın vekiller de yeni yapılacak seçimlerde hangi sırada yer alacakları konusuna çalıştıkları kadar bu milletin problemlerine de eğilseler iyi olacak.

İlimizde bir tane devlet yatırımı kalmadı. Havaalanı ve tren yolu için sadece vaat veriliyor, yıllardır bir sonuç yok. Yerel gazetelerde bol bol siyasilerin resimleri var. Biz bunların yerine manşetten Çorum'a havaalanı, tren yolu geldi başlığını görmeyi istiyoruz. Artık sıkıldık! Beceremeyen gitsin. Hiç kimse bu kentin kadrolu milletvekili değil.  Vakıf 19 olarak Çorum iline bu yatırımların gelmesi için her türlü desteği vermeye hazırız.” 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 18:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 2 ay Önce

Milletin onceligine bak adamlarin onceligine bak Millet issiz. Issizlige cozum bulmamakta bir onur meselesi 100 milyonu millete dagitin hayir yapin bagirsan duyulacak yerde havalimani adamlarin ugrastigi konuya bak desinler ki Corumda hava limani var Yolcusu olmayan gunde bir ucak istanbula kalkan liman israftan baska bir sey degil

Baki
Baki - 2 ay Önce

Çorum'un havaalanı talebi ile Trabzonspor'un 2011 şampiyonluk talebi aynı. Çoruma havaalanı diyenler halkı kandırıyor, siyasi rant sağlıyor. 60 km mesafede var, isimse anlaşın Amasya Çorum havaalanı deyin. Millet geçim derdinde, siz siyaset peşindesiniz. Havaalanı olsa Çorumlunun geliri mi artacak. Fabrikalar kurun, istihdam yaratın. Her yıl nüfus daha azalıyor. Malayani işlerle uğraşıyorsunuz.

KAÇAK GÜREŞCİİ
KAÇAK GÜREŞCİİ - 2 ay Önce

Senin amacın gerçekten hava alanı mı, yoksa bağcıyı dövmek mi? Haydi biraz dürüst ol...

Veli baba
Veli baba - 2 ay Önce

Yahu kimdir bu adam ne saçmalamakta? 40 km ötede havaalanı varken çorum'a havaalanı isteriz de isteriz diyebilmek icin burdan bir cikar elde etme dusuncesi veya cok saf olmak lazim. 100 milyon tl havaalanina gereken para icin adeta cerez parasidir. O destegin hicbir anlami yoktur. Sirf birileri zengin olsun diye bu necip milletin parasi car cur edilemez.

Gurbetçi
Gurbetçi - 2 ay Önce

Doğru dize ne denir

Mertoğlu
Mertoğlu - 2 ay Önce

Büyük Lokma ye, Büyük Laf etme.. demiş Atalarımız.

Gazi  İnönü
Gazi İnönü - 2 ay Önce

Valla beyfendiyi tanımam ama doğru söylemiş. Helal olsun.

SIRADAKİ HABER