Hızlı tren ve acemi birliği açıklaması

Eski Devlet Hastanesi'nde açıklamalarda bulunan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, kamuoyunda geçtiğimiz günlerde gündeme gelen hızlı tren ve acemi birliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hızlı tren ve acemi birliği açıklaması

FATİH BATTAR

Eski Devlet Hastanesi'nde açıklamalarda bulunan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, kamuoyunda geçtiğimiz günlerde gündeme gelen hızlı tren ve acemi birliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hızlı tren konusunda bu yılın sonunda ihale edilecek durumuna geleceğini ve önümüzdeki yıl ihalesinin yapılacağını belirten Ceylan; "Çorum'da her zaman birinci önceliğimiz hızlı tren. Ulaştırma Bakanı ile yaptığımız görüşmede 2023'ten önce ihalesinin yapılması için mutabıkız. 2021 yılı sonu itibariyle tamamen ihale olacak duruma gelecek ve önümüzdeki yıl ihaleye çıkacağız." dedi

Acemi Birliği konusuna da değinen Ceylan, bazı teknik konulardan dolayı gecikme yaşandığını belirterek; "Bazı içerde yapılan planlamalarda Genel Kurmay Başkanlığı Milli Savunma Bakanlığımızın içerde yapmış olduğu planlamaların devam ediyor. Ordumuz şu anda yurt dışında Azerbaycan'da, Libya'da, Suriye'de görev yapıyor. Bazı içerdeki teknik konulardan dolayı gecikme yaşanıyor ama bir problemimiz yok. Milli Savunma Bakanımız ile yaptığımız görüşmede Bakanımızı Çorum'a davet ettik. Meclis açıldıktan sonra bakanımızı Çorum'da ağırlayacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 9 ay Önce

hayaller ve gerçekler ben bu iki olayında olmayacağı konusunda çok eminim

ÇORUMLUYUZ
ÇORUMLUYUZ - 9 ay Önce

SAYIN VEKİL YAPMIŞ OLDUĞUNUZ AÇIKLAMALARA KENDİNİZ İNANIYORMUSUNUZ.ÇORUMLU AKP LİLERE VER MEHTERİ ONLAR SİZ YIL 2021 OLMUŞ HALA YAPACAĞIZ GETİRECEĞİZ LAFLARINI KULLANAMAYA DEVAM EDİN.KAYBEDECEKSİNİZ.

..
.. - 9 ay Önce

Masal

ÇİFTÇİ
ÇİFTÇİ - 9 ay Önce

Bunlar hep ayni sadece vekilleri değil ziraat odasi baskani nerde çiftçi kan ağlıyor soğan 30 krs 3 tl iken terörist ilan etmiştiniz neredesiniz kuakliktan ürün alınamadı açıklama bile yapamadınız SIZE OY MOY YOK KAYBEDECEKSİNİZ

İLHAN
İLHAN - 9 ay Önce

TREN KEÇTİ VE BİZ BAKTIK.DAHA HALA TREN Mİ? LA GOBELLER O İŞ BİTTİ TREN ANKARAYA VARDI YOLU İSTİKAMETİ BİZE TEĞET GEÇTİ.YOOOK TREN GELİR GELİR SİVASA TOKATA BİZE HOŞ SEDASI GELİR....

Bedii ONAN
Bedii ONAN - 9 ay Önce

Speed train için Yozgat'a 110 km yolculuk yapacağız.Acemi askerlik bir aya düştü.Buradan şehire pek ekonomik katkı olmaz.Bu saha görüntülerinin tamamı seçim için hamledir.Biz bu hamleleri çok gördük.Güzel filmler vardır.Seyredersin,filmin konusunu bildiğiniz halde bir daha seyredersin.Lakin bu Speed train ve Acemi er birliği söylemleri tekrar seyredilen film misali,ama tekrarı keyif vermiyor.Siz bir iyilik yapacak iseniz,vatandaşa üretim amaçlı proje ve destek getirin.Üretim yapılsın.İstihdam oluşsun.Vergi ve sgk primi geliri gelsin.Nihayetinde kolay gelsin.

SIRADAKİ HABER