‘Hızlı tren masada’

Hızlı trenin durdurulduğuna dair çıkan haberlere açıklık getiren AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “İhalesi olmayan bir şey nasıl durdurulabilir. Hızlı treninin sadece ihale olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

‘Hızlı tren masada’

M.BURAK YALÇIN

Hızlı trenin durdurulduğuna dair çıkan haberlere açıklık getiren AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “İhalesi olmayan bir şey nasıl durdurulabilir. Hızlı treninin sadece ihale olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

‘HIZLI TRENİN FİNANSI İÇİN ÇİN İLE GÖRÜŞME YAPILDI’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Delice, Sungurlu, Çorum, Merzifon, Havza ve Samsun limanı hattından oluşan hem yük hem de yolcu treni projesinin etüt projesinin bittiğini belirterek, hızlı tren dosyasının ihale aşamasında ve masada olduğunu, finansı için ise Çin ile görüşmeler yapıldığını söyledi.

‘O UÇAK ÇORUM’A İNECEK’

En çok havaalanı konusunun üzerinde durduklarını vurgulayan Milletvekili Ceylan, “Bir gün beraberce o uçağa binmeyi Allah nasip edecek. Belli bir noktaya geldik. Önümüzdeki günlerde bilgi verecek. Bu uçak bir gün Çorum’a inecek. 17 yılda Çorum’a 16 katrilyonluk bir yatırım yapıldı. Bu hizmetler devamlı artacak” ifadelerini kullandı.

‘MECİTÖZÜ-ÇORUM YOLUNUN YÜZDE 70’İ TAMAMLANACAK’

Mecitözü-Çorum arasındaki yolunda bu yıl sonuna kadar yüzde 70’inin tamamlanacağını ifade eden Ceylan, “Kırkdilim yolunda çalışmaların durduğu ile ilgili de haber gördüm. Böyle bir şey yok. Kırkdilim yolunun bir ucu Çatak Bölgesinden Osmancık yolu Gölünyazı civarından çıkacak. 200 metre kaldı. Yakın zamanda bu yolun ucu gözükecek.” dedi.

CEYLAN’DAN AHLATCI’YA ÖVGÜ

Ceylan, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’yı da överek, Çorum’da gerek siyasette gerekse diğer tüm paydaşlarla olumlu bir sürece vesile olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 15:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
TURAN
TURAN - 2 yıl Önce

Hizli tren veya Hava alani olsun adi var kendi yok hep oyalama taktigi, Bakin YOZGATA her sey var. Bizim vekillerimizde is yok. Is yapmayani vekil secmeyeceksin.

İş yapmıyor
İş yapmıyor - 2 yıl Önce

Hoş konuşuyor,boş konuşuyor.Sadece konuşuyor.

emre
emre - 2 yıl Önce

akp partinin en güçlü zamanında bile yapılmadıysa bundan sonra olması bence bir hayalin ötesine geçemez boştan yere insanların duygularıyla oynamayın beklenti içine sokmayın halkı kandırmaya gerek yok

İHTİYAR
İHTİYAR - 2 yıl Önce

Evet evet KaRATREN geldi hızlı trende gelir HADİ ORADAN siz ancak CENNET ANAHTARI DAĞITIRSINıZ.Yolun sonu görüldü maaşınızla geçinemiyormuşsunuz emekliyi süründürdünüz sizlerde sürünürsünüz

Yaşa Varol
Yaşa Varol - 2 yıl Önce

Hızlı tren dediysek hızlı tren durağı. Hem de valiz koyma yeri olandan. Daha ne olsun. İyiki varsınız. Yoksa bu Millet aç kalacak.

Aytaç Kara
Aytaç Kara - 2 yıl Önce

Bundan iki üç seçim öncesi 80 yaşlarında çorumun yerlilerinden bir hanımefendi gene vekil adayları üfürüyor tren gelecek diye dediki ben ilk okuldaydım gene seçim vardı gene tren geliyor diyorlardı inanma bunlara her seçim zamanı tren gelir utanmasalar denizide getirecekler ben görmedim treni siz görürmüsünüz oda şüpheli demişti

Türk
Türk - 2 yıl Önce

bu millete reva mıdır? resmen dalga geçiyorsunuz. hızlı tren, yük treni, havalimanı! bunlar çorum'un geleceğidir. işyeri kapatmada en fazla 4 üncü sırada olan çorum halkı daha size ne kadar sabreder bilemem. ha inönü oniki adaları vermiş, ha siz havaalanını ve yük trenini kaptırmışsınız. benim kafamda aynısınız. görelim yiğitliğinizi halledin şu havaalanı meselesini, alnınızdan öpelim.

Xyz
Xyz - 2 yıl Önce

Zaten yapılacaktı eninde sonunda bunlar birilerini kurtarmaz

SIRADAKİ HABER