Hürriyet Meydanı’nda 15 Temmuz kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Hürriyet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, FETÖ'nün hain darbe girişimini lanetleyerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Hürriyet Meydanı’nda  15 Temmuz kutlandı

M.BURAK YALÇIN/FATİH BATTAR

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Hürriyet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, FETÖ'nün hain darbe girişimini lanetleyerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde Çorum Belediyesi tarafından Hürriyet Meydanı’na kurulan platformda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Cuma günü başlayan etkinlikler kapsamında Hürriyet Meydanı’na akın eden vatandaşlar, 15 Temmuz’u unutmayacağız mesajı verdi.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla Hürriyet Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, darbe girişiminin ikinci yıl dönümü öncesi yeniden meydana çıktı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde ellerinde Türk bayraklarıyla bir araya gelen vatandaşlar, FETÖ'ye tepkilerini dile getirdi. Meydanda kurulan platformda, Kuran-ı Kerim okunmasının ardından darbe girişiminde ve vatan savunmasında şehit olanlar için dua edildi. Etkinlikler kapsamında Çorum Belediyesi Mehteran Takımı tarafından gösteri düzenlendi.

Üç gün boyunca devam eden etkinliklerin ilk gününde ünlü gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve ünlü radyocu Talha Bora Öge sahne aldı.

Etkinliklerde ilk önce Çorum Belediyesi Mehteran Takımı sahne aldı. Yaklaşık 45 dakika boyunca sahne alan Mehter Takımı büyük alkış topladı. Mehter Takımı’nın gösterisinin ardından vatandaşlara Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunuldu. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından gazeteci – yazar Abdurrahman Dilipak, önemli mesajlar verdi. Gece sonunda ünlü radyocu Talha Bora Öge, şiirleriyle gece renk kattı ve dinleyenleri mest etti.

Etkinliklerin ikinci gününde vatandaşlar demokrasi nöbeti tuttu. Hürriyet Meydanı’nda toplanan yüzlerce vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahi dinledi.

BİRLİK, BERABERLİK MESAJI VERDİLER

Hürriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliklere AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Zeki Gül ve eşi Halime Gül, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, MHP İl Başkanı Arslan Kaynar, belediye başkan yardımcıları Alper Zahir, Turhan Candan, Ahmet Yabacıoğlu, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gecede AK Parti, CHP ve MHP İl Başkanları birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri platforma el ele çıkarak vatandaşları selamladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 09:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muroc19
Muroc19 - 4 yıl Önce

Haberin başlığına bakın hürriyet meydanında 15 Temmuz kutlandı !!! Bukadar da acemilik olmaz herhalde

SIRADAKİ HABER