İlim Yayma Kavşağı’na üst geçit yapılacak

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşma yapan Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı Ertuğrul Dinç, ölüm kavşağı haline gelen İlim Yayma Cemiyeti’nin önünde bulunduğu kavşağa üst geçit yapacaklarını belirterek, çalışmaların haftaya başlayacağını söyledi.

İlim Yayma Kavşağı’na  üst geçit yapılacak

M.BURAK YALÇIN
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşma yapan Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı Ertuğrul Dinç, ölüm kavşağı haline gelen İlim Yayma Cemiyeti’nin önünde bulunduğu kavşağa üst geçit yapacaklarını belirterek, çalışmaların haftaya başlayacağını söyledi.

Üst geçitin beton imalatı yapımına önümüzdeki hafta başlanacağını ifade eden Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı Ertuğrul Dinç, yerinin de belli olduğunu kaydetti.

VALİ ÇİFTÇİ: HEMEN YAPILMASI KISA VADE DE ÇÖZÜM OLACAK
Vali Mustafa Çiftçi de süreli sinyalizasyon çalışması ve üst geçidin kısa sürede yapılmasının kısa vade de bir çözüm olacağının altını çizdi.

YAYDİĞİN İLE YILDIZ PARK ARASINA ORTALAMA HIZ KORİDORU GELİYOR

İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser de Yaydiğin Kavşağı ile Yıldız Park Düğün Salonu arasına 8600 metrelik bir alana Ortalama Hız Koridoru oluşturulmasına ilişkin çalışma yaptıklarını ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne sunacaklarını ifade etti.

‘ALACA ZİLE KAVŞAĞI PROJESİ TAMAMLANMAK ÜZERE’
Ertuğrul Dinç, ölümlü kazalarla sık sık gündeme gelen Alaca Zile Kavşağı ile ilgili de bir çalışma olduğunu dile getirerek, “Önceki gün Alaca’da Zile Kavşağı’nda ölümlü bir kaza yaşandı. Burada da Bakanlığımızın bir proje faaliyeti var. Çalışma tamamlanmak üzere, onay aşamasında gelindi. Yakın zamanda da onaylanacak ve yapımına başlanacak” ifadelerini kullandı.

‘KIRKDİLİM TÜNELLERİ SENE SONUNA BİTECEK’
Kırkdilim, İskilip Yolu ve İskilip Kavşağı’ndaki çalışmalarla ilgili de bilgi veren Dinç, şunları söyledi: “Kırkdilim’i sene sonunda bitirmeye gayret ediyoruz. Tüneller bitecek ama yol bağlantıları tamamen bitmez.
Çorum İskilip Yolu 51 kilometre uzunluğunda. Geçen yılsonu itibariyle 310 milyon liralık harcama yapılarak 22 kilometre yol trafiğe açıldı. Kamulaştırma ile ilgili sorunların çözülmesi halinde 3 kilometre daha yol yapmayı düşünüyoruz.

‘İSKİLİP KAVŞAĞI KÖPRÜSÜNÜN KAZIK İMALATINA BAŞLAYACAĞIZ’
İskilip Kavşağı’nın çalışmaları halen devam ediyor. Yolun her iki tarafında servis yolları oluşturuldu. Yakın zamanda bu servis yolları tamamlanmış olacak ve bir tarafında köprünün kazık imalatına başlayacağız. Bağlantı kolları ile beraber 4.2 kilometro bir yol burası.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet Durak
Samet Durak - 3 hafta Önce

GÖRÜRSÜNÜZ ÜST GEÇİT OLSA DA ÖLÜMLER BİTMEYECEK.
Vizyonsuzlar hala alt-üst geçit diyorlar.
Ölenler kaldırımda öldü.
Adı üstünde çevre yolu, çevrede olur
Buhara-İkbal-Akkent-OSB hattında belki 100.000+ insan yaşıyor
8 tane ilçenin yolu o güzergahta
Şehrin ortasında çevre yolu olmaz, şehrin dışına taşınması lazım.
Gölünyazı üzerinden ya da yaydiğin üzerinden şehri hiç görmeden çevre yolu çok rahat yapılır

Matşah
Matşah - 3 hafta Önce

Çare üst geçit değil çare batçık yapmak bu kadar da basit ama bizim Karadenizli bir bakanımız yok Asc Kavuncu Oğuzhan ve köse becereksizin önde gidenleri

tolga
tolga - 3 hafta Önce

yayalar kaldırımda yürürken fireni patlayan kamyon tarafından biçildi.. üst geçit buna nasıl çözüm olacak?

Çorumlu
Çorumlu - 3 hafta Önce

Onlarca can gittikten sonra mı aklınız başınıza geldi karayolları şimdiye kadar niçin ve neden yapmadınız. yapılacak olan bu üst geçit bu kavşakta kazaları önlemede çözüm olmaz.Bu kavşağa alt geçit şart başka hiçbir önlem olmaz.

Ahmet
Ahmet - 3 hafta Önce

İyi güzelde orda insanlar yolda değil kaldırımda öldü.kimi kandırıyorsunuz orda seviyeli kavşak yapılıp çevre yolu yapılmadığı sürece çözüm olmaz

ah ah
ah ah - 3 hafta Önce

kaç kişinin ölmesi gerekti şu kıytırık proje için ya değer miydi bu kadar cana hep böyle oluyor bu işler nedense illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor

m.a
m.a - 3 hafta Önce

devletin milletin parası boşa gider gibi geliyor. kimse üst geçiti kullanmaz bu her yerde istatiksel olarak kanıtlanmıştır bide ışıklar devam ederse insanlar ordan geçmeye çalışır fakat yinede işin uzmanları daha iyi bilir deyip hayırlısı olsun dileklerimle inşaAllah en iyisi neyse o olsun

SIRADAKİ HABER