İlker Çetin profesör oldu

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi hemşehrimiz İbrahim İlker Çetin profesör oldu.

İlker Çetin profesör oldu

RECEP MEBET

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi hemşehrimiz İbrahim İlker Çetin profesör oldu.

Pediatrik Kardiyoloji alanında yapmış olduğu çalışmalarla adından söz ettiren Prof. Dr. İbrahim İlker Çetin, Çorum’u başarıyla temsil eden akademisyenler arasında yerini aldı.

İBRAHİM İLKER ÇETİN KİMDİR?

Prof. Dr. İbrahim İlker Çetin, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi'ni bitirdi.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı’nı 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nden, Çocuk Kardiyoloji Uzmanlığı’nı 2006 yılında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nden aldı.

Uzmanlık sonrası Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi, Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. 2011 yılında doçent oldu. Mart 2018’den itibaren Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör olarak çalışmaktadır.

Doğumsal kalp hastalıklarının girişimsel ve cerrahi tedavisi, çocukluk çağı ritm bozuklukları ve edinsel kalp hastalıkları konuları ile ilgilenmektedir.

Hacettepe Pediatri Eğitimini Geliştirme Derneği, Türk Pediatrik Kardiyoloji Derneği ve Türkiye Çocuk Kalp Sağlığı Platformu üyesidir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Keskin
Mehmet Keskin - 3 yıl Önce

İlk profesör olan Çorumlu akademisyen İlker bey mi? İnsanlar kendilerini reklam ettirmeyi ne de çok seviyorlar. Bu işlerle uğraşacağına oturup araştırmalarına devam etse daha iyi olur.

SIRADAKİ HABER