‘İş bırakma eylemi kanunsuz’

Ekmekçioğulları Grubu, kamuoyuna yansıyan işçi eylemleriyle ilgili açıklama yaptı.

‘İş bırakma eylemi kanunsuz’

RECEP MEBET
Ekmekçioğulları Grubu, kamuoyuna yansıyan işçi eylemleriyle ilgili açıklama yaptı.

Haber Merkezimize ulaşan açıklamada, sendikal gerekçelerden kaynaklandığı öne sürülen toplu işten çıkarma iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

İşçi kanadından yapılan açıklamaları yalanlayan Ekmekçioğulları Grubu, çalışanlarının özlük haklarında herhangi bir problem olmadığını ve yasal tutarların üzerinde ücret ödemesi yaptıklarını kaydetti.
Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘İŞ BIRAKMA EYLEMİ KANUNSUZ’
“Yaklaşık 60 yıldır Çorum ilinde faaliyet gösteren Ekmekçioğulları Grubu olarak, firmamız bünyesinde bir kısım işçilerle alakalı olarak  "işçi kıyımı" yapıldığına dair asılsız haberlerin yayınlandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.
8 Aralık 2020 tarihinde bir kısım işçilerimiz kanunsuz bir iş bırakma eylemine gitmiş olup, bu işçilerimize firmamızın kurumsal kimliğini temsilen işlerinin başına dönmeleri çağrısı yapılmış, ancak karşılık bulmamıştır. 

Geçmişten bu yana işçilerin özlük haklarında hiçbir zaman hak gaspına tevessül etmediğimizi, maksimum iş sağlığı ve güvenliği konusundan taviz vermediğimizi, standartlarının üzerinde sosyal yardımda bulunduğumuzu, çalışma sürelerimizin yüz tanıma sistemi ile takip edilip mesai ödemelerinin tam olarak yapıldığını, ücretler ve yan ödemelerin devletimizin belirlediği asgari tutarın üzerinde olduğunu, sosyal medya hesapları ve bazı basın-yayın organlarında yer alan haksız haberlere itibar edilmemesini, asılsız iddialar konusunda yasal haklarımızın saklı tutulduğunu kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 19:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
işçiler kardeştir
işçiler kardeştir - 1 yıl Önce

10 yıldır çalışan işçileri sendikaya üye oldukları gün işten çıkarttınız. diğer işçilerde iş arkadaşlarına destek verdi. bu işçiler iş bıraktı diyorsunuz. işi durdurdu eylem yaptı diyorsunuz niye yapılıyor bu eylem bu işçiler neyin mücadelesini veriyor. yaptığınız işçi kıyımıdır. İşçi sizin köleniz değil.

işçi
işçi - 1 yıl Önce

tarafsız gazeteciyseniz. gidin de birde fabrika önünde eylem yapan işçilerle görüşün sorun bakalım ne için eylem yapıyorlar. halkın sesi olun sermayenin değil.

SIRADAKİ HABER